Rezidencia Bottova dostala stavebné povolenie. Stáť bude v blízkosti štvrte Sky Park

Rezidencia Bottova
Zdroj: Facebook, EIA/Development 5

V novej rezidencii by malo vzniknúť 142 bytov a 377 parkovacích miest.

Projekt Rezidencia Bottova, ktorú postavia v Bratislave, dostala stavebné povolenie. Stavebný úrad bratislavskej mestskej časti Staré Mesto týmto umožnil developerovi projektu, spoločnosti Development 5, začať s výstavbou dvoch výškových budov na Bottovej ulici, v blízkosti ďalšej novej štvrte Sky Park. Informoval o tom staromestský stavebný úrad.

Na celkovej zastavanej ploche 2 985 metrov štvorcových majú vzniknúť dve zrkadlovo otočené budovy s ustupujúcimi podlažiami. Developer plánuje postaviť 18 a 16 podlažné budovy, pričom zošikmenie budov bude od 13 podlažia. Výška 18-poschodovej budovy bude viac ako 63 metrov.

Navrhovaných 142 bytov má dopĺňať 91 apartmánov a 65 ubytovacích jednotiek. Z celkového počtu 377 parkovacích miest je vyčlenených 336 v garáži a 41 vo vnútrobloku. Vnútorný blok je riešený ako verejne prístupný park doplnený chodníkmi so štrkovým povrchom a detským ihriskom. Strecha garáže má byť zelená v rôznych výškových úrovniach.

Po dokončení nájdu záujemcovia v polyfunkčnom objekte Rezidencia Bottova okrem bytov aj kancelárie a obchodné priestory. Design projektu navrhla pražská kancelária City Work Architects.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk