Rezidenčná zóna pri štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave funguje zatiaľ bez problémov

autá, parkovanie
ilustračné: pixabay.com

Zóna sa nachádza v blízkosti zimného štadióna v bratislavských metských častiach Ružinov a Nové Mesto.

Rezidenčná zóna pri štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorá vznikla v súvislosti s majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, funguje bez problémov. Ohraničená je ulicami Vajnorská, Trnavská cesta, Bajkalská, Jégeho a Záhradnícka. „Polícia má s týmto režimom skúsenosti už z minulých majstrovstiev sveta, takže zatiaľ prebieha všetko bez problémov, drobné nejasnosti sme vedeli vyriešiť obratom,“ uviedla riaditeľka komunikačného oddelenia v mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová.

Autá pri vstupe do zóny kontroluje polícia a vykoná aj ďalšie pravidelné kontroly priamo vo vnútri zóny. „Do dnešného dňa mestská polícia v súvislosti s majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji nezaznamenala vážnejšie udalosti, ktoré by súviseli s parkovaním v rezidenčných zónach. Prípadné vzniknuté situácie riešime na mieste,“ povedal vedúci oddelenia komunikácie a prevencie mestskej polície v Bratislave Peter Pleva.

Osoby s trvalým alebo prechodným pobytom rezidenčnú kartu nepotrebujú. Stačí, keď sa preukážu občianskym preukazom, na ktorom je uvedené trvalé alebo prechodné bydlisko v zóne. V prípade, že obyvatelia nemajú túto informáciu uvedenú v občianskom preukaze, môžu si vybaviť rezidenčnú kartu na miestnych úradoch v Novom Meste alebo Ružinove. Podľa hovorcu Nového Mesta Mareka Tettingera obyvatelia rezidenčnej zóny priebežne prichádzajú na úrad po parkovacie karty.

Problémy s parkovaním počas majstrovstiev v okolí zimného štadióna rieši aj 100 parkovacích miest na parkovisku Národného futbalového štadióna. Od pondelka 13. mája tam môžu bezplatne parkovať obyvatelia ulice Viktora Tegelhoffa a časti Vajnorskej ulice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk