Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ovocné Sady
zdroj: J&T Real Estate

Rezidenčný projekt Ovocné Sady dostal územné rozhodnutie, je tak o krok bližšie k realizácii

Rezidenčný projekt, ktorý nesie názov Ovocné Sady, patrí k jedným z najväčších v Bratislave. Tým, že dostal územné rozhodnutie, posunul sa o krok bližšie k samotnej realizácii.

Ovocné Sady, ktoré sú situované v blízkosti Letiska M.R. Štefánika v Bratislave, zastrešuje developer J&T Real Estate. Projekt má vyrásť na pozemkoch orientovaných severne od Ivanskej cesty. Ako sa píše na webe yimba.sk: „Spoločnosť sa k pozemkom dostala v rámci zámeny za areál na Kráľovej hore medzi Karlovou Vsou a Devínom, kde pohrozila zástavbou populárneho miesta pre vychádzky.“

Hoci projekt Ovocné Sady nemá najideálnejšiu polohu, napriek tomu sa developer rozhodol postaviť tu najväčší počet bytov. Nové sídlisko má mať podľa zámeru investora klasickú štruktúru, a teda bude pozostávať z riadkovej zástavby jedenástich doskových domov, ktoré budú mať sedem až osem nadzemných podlaží. Tie budú usporiadané do štyroch radov, a to so západno-východnou orientáciou.

Ako sa ďalej uvádza na webe yimba.sk, v rámci sídliska by mal vzniknúť aj akýsi centrálny priestor, ktoré je situovaný medzi domami E a F a bude parkovo upravený. Severnú stranu sídliska má vymedzovať protihluková stena.

Projekt so sebou prinesie až 1030 ubytovacích jednotiek, pričom z tohto počtu má byť 928 bytov a 102 apartmánov. „Vzhľadom na lokalitu prirodzene nepôjde o luxusné bývanie, práve naopak – developer v rámci zatiaľ len minimalizovanej webstránky sám uvádza, že cieli na „mladých“, čím má na mysli mladšie rodiny bez prístupu k väčším finančným prostriedkom. Bývanie v Ovocných Sadoch má patriť k najdostupnejším v Bratislave,“ uvádza web yimba.sk.

Projekt vzhľadom na svoje cielenie – ponúknuť byty širším vrstvám obyvateľov za prijateľné ceny – neponúkne benefity či vybavenosť, ktorá by predstavovala nadštandard. Na sídlisku sa má nachádzať materská škola, niekoľko športovísk alebo komunitný gril. Budúci obyvatelia tú nájdu len zopár obchodných priestorov a uvažuje sa taktiež s fitnesscentrom, ktoré by malo byť na najvyššom podlaží apartmánového domu. K dispozícii majú byť aj parkovacie miesta, a to v celkovom počte 1285, pričom väčšina z nich bude na povrchu.

Nakoľko projektu chýba už len stavebné povolenie a vedenie tejto mestskej časti je k projektu priaznivo naklonené, je pravdepodobné, že s výstavbou sa začne už v priebehu tohto roka. Podľa projektu, ktorý bol predkladaný na Ministerstvo životného prostredia SR kvôli posúdeniu vplyvov na životné prostredie, by výstavba mala byť dokončená v lete 2021.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X