Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Silvanska_ulica_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
4. decembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Rezidentské parkovanie v zóne Silvánska ľudia podporujú

Skúšobný parkovací projekt v niekoľkých uliciach Karlovej Vsi ukázal, že až 73 percent držiteľov rezidenčnej parkovacej karty v zóne Silvánska podporuje zvýhodnenie rezidentov. Vyplýva to z výsledkov elektronického dotazníka, ktorý Karlova Ves zaslala 561 držiteľom týchto kariet, pričom na otázky v dotazníku odpovedalo 395 respondentov.

Na piatkovej tlačovej konferencii to povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Parkovanie je podľa nej problém, ktorý trvá už niekoľkých rokov. „Naším cieľom je zvýšenie kvality všetkých obyvateľov, motoristov aj nemotoristov,“ dodala Čahojová.

Na otázky v dotazníku mohli obyvatelia zóny Silvánska, ktorá zahŕňa ulice Silvánska, Karloveská, Kuklovská, Suchohradská, Sekulská, Brodská, Levárska a Lackova odpovedať od 10. do 20. novembra. Až 61 percent z nich by projekt rezidentského parkovania odporučilo aj obyvateľom iných častí Karlovej Vsi. Na otázku, či pri parkovaní pociťujú menšie problémy s nájdením voľného miesta, 57 percent respondentov odpovedalo rozhodne áno alebo skôr áno.

Z výsledkov dotazníka tiež vyplynulo, že rezidenti v zóne Silvánska opúšťajú parkovacie miesto najčastejšie medzi 7. a 8. hodinou, pri návrate z práce zaparkuje do 19. hodiny až 77 percent z opýtaných rezidentov.

Takmer 64 percent držiteľov rezidenčných kariet v zóne Silvánska používa auto každý deň, 20 percent niekoľkokrát počas pracovného týždňa. Nadpolovičná väčšina rezidentov sa vyslovila za ponechanie 10 až 20 percent parkovacích miest od 18. do 7. hodiny pre tých, ktorí nemajú rezidentskú parkovaciu kartu. Opýtaní súhlasia aj s tým, aby počas dňa na rezidentských parkovacích miestach parkovali ostatní vodiči.

Nárok na rezidenčnú kartu má každá domácnosť, v ktorej žije aspoň jedna dospelá osoba s trvalým pobytom v Karlovej Vsi, je držiteľom vodičského preukazu a má auto. Každá domácnosť s rezidenčnou kartou môže tiež dostať určitý počet bezplatných celodenných parkovacích kariet pre návštevy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X