Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pri_krizi_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
29. marca 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Rezort dopravy podporuje výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

Projekt na vybudovanie nových náhradných nájomných bytov v Dúbravke pre ľudí žijúcich v reštituovaných domoch s regulovaným nájomným je potrebné dokončiť čo najskôr. Uvádza sa to vo vyhlásení ministerstva dopravy a výstavby.

Aktivita časti obecných poslancov proti projektu s právoplatne vydaným stavebným povolením podľa ministerstva nemá logiku. „Ak by ju Bratislava akceptovala, znovu by oddialila začatie riešenia problematiky náhradných nájomných bytov a zvýšila náklady hlavného mesta,“ konštatuje ministerstvo.

Štátneho tajomníka rezortu Petra Durčeka prekvapuje aktivita niektorých poslancov aj starostu Dúbravky Martina Zaťoviča proti právoplatne vydanému stavebnému povoleniu, ktorého zmenu starosta osobne podpísal. „Uvedenú aktivitu považujem za nešťastné politizovanie odbornej záležitosti, ktoré je navyše podľa mňa aj v rozpore s existujúcim právnym stavom. Bratislava má totiž platné stavebné povolenie, platnú zmluvu so stavebnou firmou, platnú zmluvu o dotácii so štátom a platné uznesenie mestského zastupiteľstva. Nerealizácia tohto projektu by hlavnému mestu priniesla finančné škody vo výške niekoľko miliónov eur.“ uviedol.

Z dokumentov, ktoré sú verejne dostupné, je podľa ministerstva dopravy jasné, že projekt má právoplatné stavebné povolenie z roku 2014 a so zmenami v tomto povolení dňa 18. januára 2016 súhlasil aj súčasný starosta mestskej časti, čo potvrdil svojim podpisom. Počas samotného konania ani pri zmene stavebného povolenia v minulom roku pritom neboli podľa rezortu zo strany súčasných poslancov vznesené žiadne zásadné námietky a projekt získal okrem iného aj súhlasné stanovisko mestského zastupiteľstva a mestskej časti Dúbravka.

Hlavné mesto má podľa ministerstva rovnako ako všetky mestá na Slovensku povinnosť zabezpečiť náhradné nájomné bývanie pre ľudí žijúcich v reštituovaných domoch s regulovaným nájomným. Jedným zo spôsobov, ako túto povinnosť zabezpečiť, je výstavba nových bytov na pozemkoch vo vlastníctve mesta. „Štát prostredníctvom ministerstva dopravy tento proces podporuje dotáciami, ktoré mesto môže získať,“ uzatvára rezort dopravy a výstavby v stanovisku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X