Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dk zrkadlovy haj maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
23. februára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Riaditeľa petržalských Kultúrnych zariadení Petra Litomerického chcú odvolať

Mestská časť Petržalka chce odvolať Petra Litomerického z funkcie riaditeľa Kultúrnych zariadení Petržalky (KZP). Vyplýva to z návrhu uznesenia, ktorým sa budú zaoberať petržalskí miestni poslanci na utorkovom rokovaní zastupiteľstva.

Ako uvádzajú v dôvodovej správe, s činnosťou riaditeľa sú v Petržalke dlhodobo nespokojní, pretože nekomunikuje s vedením mestskej časti a robí nesystémové opatrenia. Zaraďujú k nim uprednostňovanie Domu kultúry Zrkadlový háj pred ďalšími dvoma kultúrnymi zariadeniami, ktoré majú KZP vo svojej správe.

Podľa samosprávy Litomerický nezvláda ani manažovanie kultúrnych zariadení a nerieši problém s nedostatkom dramaturgov. Vedeniu mestskej časti sa tiež nepáči, že riaditeľ KZP umelo vytvára pracovné pozície. Predkladateľom tohto materiálu je starosta Petržalky Vladimír Bajan a spracovala ho vedúca oddelenia kultúry petržalského úradu Alena Greksa.

Ako to vníma Litomerický?

Riaditeľ KZP Peter Litomerický vo svojom stanovisku uvádza, že k všeobecnému konštatovaniu o nesystémových opatreniach sa nevie vyjadriť, rád však odpovie na konkrétne zistenia alebo pochybenia. „Nie som si vedomý plytvania verejnými finančnými zdrojmi ani umelého vytvárania pracovných pozícií, nezistili to ani kontroly v KZP. Je to všeobecné konštatovanie,“ pripomína a tvrdí, že pracovné pozície umelo nevytvára.

„V roku 2011, keď som nastúpil do funkcie riaditeľa kultúrnych zariadení, bolo v pracovnom pomere evidovaných 86 zamestnancov. K 31. decembru minulého roka je ich 63, to znamená o 23 zamestnancov menej ako za môjho predchodcu,“ poznamenal Litomerický.

K uprednostňovaniu Domu kultúry Zrkadlový háj riaditeľ uviedol, že toto zariadenie je najväčším a najvyťaženejším kultúrnym domom nielen v Petržalke, ale aj v Bratislave. „Keby sme odstavili Dom kultúry Zrkadlový háj, pocítila by to celá Bratislava. Preto, možno nevedome, venujem viac času na zabezpečenie chodu a vylepšeniu jeho technického stavu,“ doplnil. „Ak som prijal nesprávne rozhodnutie alebo sú podozrenia o mojom porušovaní pracovnej disciplíny, prosím o oficiálnu poslaneckú kontrolu, ktorá objektívne potvrdí alebo vyvráti uvedené tvrdenia,“ ukončil Litomerický vo svojom stanovisku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X