Rodák z Angoly Simoes novým kondičným trénerom Slovana

FUTBAL-FL: Bratislava - Žilina
Brankár a kapitán futbalistov Slovana Bratislava Dušan Perniš diskutuje s divákmi po zápase 20. kola jarnej časti Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina. Bratislava, 27. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

Skúsený odborník v minulostí pracoval napríklad aj so slovenským reprezentantom Vladimírom Weissom ml. či Karimom Guédém.

Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava angažoval od jarnej časti sezóny 2014/2015 do svojich radov nového kondičného trénera, ktorým sa stal Xavier de Sousa Simoes.

Rodák z Angoly má so Slovenskom dlhoročný vzťah, keďže v krajine pod Tatrami dlhodobo pôsobí a profesionálne sa stará o nejedného špičkového futbalistu. Skúsený odborník však v minulostí pracoval napríklad so slovenským reprezentantom Vladimírom Weissom ml. v Manchestri City, počas tohto pôsobenia na Britských ostrovoch individuálne trénoval aj Balloteliho, Richardsa či Lescota. Vyskúšal si aj angažmán v Boltone i Espanyole Barcelona.

Simoes spolupracoval aj s členom širšieho kádra reprezentácie SR Karimom Guédém, ktorý v tom čase patril medzi najlepšie kondične pripravených futbalistov v lige. Na Slovensku sa Xavier de Sousa Simoes venoval i práci s reprezentačným tímom Slovenska do 19 rokov či príprave hráčov Artmedie Petržalka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk