Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
deti ucitelka skolka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
13. júla 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Rodičia detí v súkromných materských školách v Petržalke dostanú podporu

Výška príspevku mestskej časti je 90 eur na mesiac a požiadať oň je možné do 15. augusta.

Petržalka podporí rodičov detí, ktoré budú v nasledujúcom školskom roku navštevovať súkromné škôlky. „Mestská časť vyčlenila finančné prostriedky na poskytnutie nenávratného finančného príspevku na vzdelávanie detí v súkromných materských školách s cieľom znížiť počet detí neprijatých do materských škôl a pomôcť tak zákonným zástupcom pri umiestňovaní detí s trvalým pobytom v mestskej časti do súkromných materských škôl,“ informuje Petržalka na sociálnej sieti.

Výška príspevku je 90 eur na dieťa mesačne a je možné oň požiadať do 15. augusta. Príspevok môže mestská časť Petržalka poskytnúť maximálne 40 žiadateľom.

Cieľovou skupinou žiadateľov sú rodiny s nezaopatrenými deťmi a osamelí rodičia detí, ktoré ku dňu nástupu do materskej školy dosiahli vek tri roky a nemajú ešte šesť rokov.

Podmienkami pre získanie príspevku od mestskej časti je trvalý pobyt dieťaťa a zákonného zástupcu v Petržalke, skutočnosť, že dieťa nebolo prijaté do materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti z kapacitných dôvodov, mesačný príjem žiadateľa nepresahujúci po zdanení 500 eur na osobu a uhradené finančné záväzky voči mestskej časti.

V prípade počtu žiadostí prevyšujúcich finančnú kapacitu budú uprednostnení rodičia so staršími deťmi a v rámci rovnakej vekovej kategórie dieťaťa predovšetkým osamelí rodičia a následne rodičia s nižšími príjmami,“ vysvetľuje mestská časť. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke mestskej časti Petržalka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X