Rodičia majú ďalšiu možnosť zapísať deti do materských škôl v Petržalke

Deti skolka materská skola zápis
Foto: ilustračné, GettyImages

Žiadosti je možné podať iba na päť vybraných škôlok, kde otvárajú nové triedy.

Petržalka organizuje druhé kolo zápisu do piatich materských škôl (MŠ).

K dispozícii sú novovzniknuté triedy v škôlkach na Lietavskej 1, Iľjušinovej 1, Turnianskej 6, Bohrovej 1 a Turnianskej 10. Druhé kolo je určené pre rodičov detí, ktorí neuspeli v prvom,“ informuje hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Žiadosti je potrebné poslať v týždni od 9. do 13. augusta.

Obnova priestorov

Po jednej triede otvoria na Lietavskej, Iľjušinovej a Turnianskej 6, tri nové triedy pre petržalské deti pribudnú na Bohrovej.

Kompletná obnova voľných priestorov Základnej školy Turnianska 10 dokonca umožní vznik úplne novej štvortriednej škôlky,“ dodáva Halašková. Petržalka tak bude mať od nasledujúceho školského roka až 25 materských škôl, čo je najviac v Bratislave.

Skutočnosť, že v blížiacom sa školskom roku bude mať mestská časť ďalších 250 miest pre škôlkarov, viedla Petržalku k rozhodnutiu vyhlásiť druhé kolo prijímacieho procesu. Uskutoční sa počas druhého augustového týždňa.

Otvorenie nových tried

Zákonní zástupcovia, ktorých dieťa sa nedostalo do MŠ v prvom kole, budú môcť opätovne požiadať o jeho prijatie. Podmienkou je vyplniť tlačivo žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie, na ktorom budú mať aj potvrdenie o jeho zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast,“ vysvetľuje Anna Sonneková z oddelenia školstva mestskej časti.

Tlačivo žiadosti nájdu rodičia na webovej stránke v časti tlačivá tu. „Žiadosti je možné podať iba na päť vybraných MŠ, kde otvárame nové triedy, na zvyšné sa druhé kolo prijímania nevzťahuje,“ zdôraznila.

Upozornenie pre záujemcov

Samospráva upozorňuje, že záujemcovia o umiestnenie dieťaťa do MŠ Lietavská 1, MŠ Iľjušinova 1, MŠ Turnianska 6 alebo MŠ Bohrova 1 môžu žiadosť podať osobne, poštou alebo e-mailom na adresu vybranej materskej školy.

V prípade, že si žiadosť podávajú na novú MŠ Turnianska 10, je potrebné žiadosť osobne alebo poštou zaslať na adresu podateľne Miestneho úradu Petržalka.

Do zrekonštruovaných tried budú deti prijímané priamo riaditeľkami týchto škôl, do novootvorenej materskej školy Turnianska 10 bude prijímanie žiadostí o prijatie v réžii mestskej časti,“ odôvodňuje Sonneková. V oboch prípadoch však platí, že žiadosti je možné posielať iba v týždni od 9. do 13. augusta.

Prvé kolo

Prvé kolo posielania žiadostí do petržalských MŠ sa konalo v máji. Z dôvodu nedostatočnej kapacity mohla mestská časť vyhovieť iba 913 žiadostiam z celkového počtu 1 553.

Viac ako 600 tak muselo byť zamietnutých,“ spresnila Halašková s tým, že toto číslo je iba priebežné a určite sa zníži.

Mestská časť so starostom Jánom Hrčkom totiž avizuje, že od septembra budú môcť do ich verejných škôlok prijať približne o 250 detí viac. „Extra kapacity vzniknú na jeseň tohto roka rekonštrukciou už existujúcich priestorov,” vysvetlil starosta Hrčka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk