Rodičia z Petržalky, dajte si pozor: Tínedžer sa vyhráža malým deťom a chce im ublížiť

tínedžer, boj
Foto: ilustračné, Gettyimages

Školy varovali rodičov v okolí prostredníctvom EduPage.

Malé deti sú často dôverčivé. Keď sa im prihovorí neznámy človek a hrozí im nebezpečenstvo, veľakrát sa nevedia samé brániť. Ľahko ich dokážu osloviť čudáci a pýtajú sa ich alebo požadujú od nich rôzne veci.

Po Petržalke sa najnovšie pohybuje nebezpečný tínedžer, ktorý takto oslovuje malé deti. Stretol ho syn pani Veroniky, ktorá varovala ostatných rodičov na sociálnej sieti.

Dolámanie kostí tyčou

Tínedžer oslovil malého chlapca spolu s kamarátmi v okolí Prokofievovej ulice pred niekoľkými dňami. Mladík sa vyhrážal, že ak mu nekúpia veci v obchode, doláme im kosti teleskopickou tyčou.

Podľa pani Veroniky má tínedžer 13 rokov, ale vyzeral aj na 16 rokov. Mal tmavšiu pokožku a vysoký bol asi 160 centimetrov. Videli ho aj v spoločnosti priateľky a iného malého dieťaťa.

Pani Veronika uviedla, že prípad riešila s políciou a podala trestné oznámenie. „Chalan bude stíhaný na slobode – vraj to bude riešiť sociálna nejakým spôsobom,“ doplnila.

Školy o mladíkovi vedia

V diskusii viacerí rodičia uviedli, že dostali oznámenie o tínedžerovi na EduPage. Ide o portál, ktorý slúži na komunikáciu medzi rodičmi a školou, sú tam dostupné údaje o dochádzke či známkach.

Pani Veronika dúfa, že sa jej aspoň takto podarí zachrániť ostatné deti, ktoré môžu byť ďalšou obeťou tínedžera.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk