Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
deti, materská škola
ilustračné: SITA
15. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Rodičia z Petržalky si môžu podať žiadosť o nenávratný príspevok na materskú školu

Poslanci odsúhlasili poskytnutie nenávratného finančného príspevku na vzdelávanie detí v súkromných materských školách pre ďalších 22 detí, ktoré neboli prijaté do žiadnej z 23 obecných materských škôl.

Aj napriek tomu, že Petržalka v ostatných rokoch rozšírila kapacity materských škôl o približne 400 miest, neprijala v školskom roku 2016/2017 z dôvodu nedostatku miest viac ako 300 detí vo veku 3 až 5 rokov s trvalým pobytom v Petržalke. V minulom roku preto samospráva umožnila zákonným zástupcom požiadať o adresný a kompenzačný nenávratný príspevok na umiestnenie dieťaťa v súkromnej materskej škole. Záujem oň prejavilo niekoľko desiatok rodičov, avšak podmienky splnilo len 34 rodičov.

Miestne zastupiteľstvo na svojom zasadnutí prijalo VZN 6/2016, ktoré umožňuje zákonným zástupcom opäť požiadať o nenávratný finančný príspevok na súkromnú materskú školu pre 22 detí za presne stanovených podmienok uvedených vo Výzve. Žiadosť predloží žiadateľ na predpísanom tlačive najneskôr do 15. augusta 2016 na Oddelenie sociálnych vecí.

Pri predložení žiadosti rozhoduje dátum na poštovej pečiatke alebo dátum pečiatky z podateľne miestneho úradu mestskej časti. Po preskúmaní žiadosti vydá starosta zákonnému zástupcovi oznámenie do 30 dní od podania žiadosti o súhlase, resp. nesúhlase na poskytnutie príspevku, proti ktorému nie je možný riadny opravný prostriedok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X