Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Policia bratislava cisla statistiky rok2018 facebook.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: www.facebook.com
13. januára 2019 Správy BratislavaDopravné správy z ciest Bratislava od BratislavaDen.skKR PZ Bratislava Diskusia()

Rok 2018 bol v porovnaní s rokom 2017 na cestách Bratislavského kraja priaznivejší

Krajskí dopravní policajti v Bratislave vyhodnotili dopravno-bezpečnostnú situáciu na území Bratislavského kraja za rok 2018.

Podľa zistených výsledkov bola dopravno-bezpečnostná situácia v porovnaní s minulým rokom priaznivejšia. K priaznivému vývoju dopravnej situácie môže prispieť každý z účastníkov cestnej premávky. Preto v záujme predchádzania vzniku dopravných nehôd naďalej polícia vyzýva vodičov k dodržiavaniu dopravných predpisov. Vodičom zároveň odporúčajú, aby sa za volantom správali disciplinovane, predvídavo a plne sa venovali riadeniu svojho auta.

V Bratislavskom kraji bolo v roku 2018 zdokumentovaných celkom 1 918 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s rokom 2017 pokles o 197. Z uvedeného počtu dopravných nehôd došlo k usmrteniu 18 osôb, ťažko sa zranilo 89 a 602 účastníkov dopravných nehôd sa zranilo ľahko.

Najviac nehôd bolo zapríčinených porušením povinností vodiča

Dopravnú nehodu v roku 2018 zavinilo 943 vodičov osobných automobilov a 148 vodičov nákladných vozidiel. Dopravné nehody však zavinili aj ostatní účastníci cestnej premávky. V 65 prípadoch to boli chodci a 36 prípadoch zavinili dopravnú nehodu cyklisti.

Najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča, a to v 1 094 prípadoch. Nedovolená rýchlosť jazdy zapríčinila 165 dopravných nehôd a nesprávna jazda cez križovatku bola príčinou v 132 prípadoch. Príčinou zavinenia dopravných nehôd bolo aj nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami a to v 69 prípadoch, ako aj nesprávne odbočovanie 59 prípadov. Dopravní policajti zaznamenali aj 57 dopravných nehôd, ktorých príčinou bolo nesprávne otáčanie a cúvanie.

Alkohol zavinil 196 nehôd

Aj napriek celoročným pravidelným kontrolám, zaznamenali dopravní policajti 196 dopravných nehôd, ktoré zavinili vodiči pod vplyvom alkoholu. V porovnaní s rokom 2017 je to o 29 prípadov viac, pričom najviac takýchto dopravných nehôd bolo zaznamenaných v okresoch Malacky a Senec.

Zaujímavosťou je, že najmenej dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu eviduje polícia v prvom bratislavskom okrese, ktorý zahŕňa centrum mesta, kde je najvyššia koncentrácia prevádzok podávajúcich alkohol.

Najvyššia dopravná nehodovosť na území hlavného mesta bola zaznamenaná v druhom bratislavskom okrese. Najnehodovejšími ulicami bola vyhodnotená Račianska, Panónska cesta a Gagarinova ulica. Najnehodovejším dňom v týždni v roku 2018 bol piatok a k dopravným nehodám dochádzalo najčastejšie v čase od 16.00- 20.00 hod.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X