Rok 2020 bude v Karlovej Vsi patriť rekonštrukcii schodísk, základnej školy aj športovísk

Karlova ves miestny urad referent.jpg
Foto: archívne, www.karlovaves.sk

Taktiež plánujú dokončiť obnovu a rekonštrukciu Jurigovho námestia a urobiť kroky pri budovaní zariadenia sociálnych služieb na Borskej ulici. Budú však potrebovať pomoc magistrátu.

V roku 2020 sa chce Karlova Ves zamerať na rekonštrukciu schodísk. Tie sú totiž v zanedbanom stave. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes. Ako ďalej uviedol, mestská časť chce kompletne zrekonštruovať kuchyňu Základnej školy Alexandra Dubčeka, na čo však zatiaľ nemá peniaze a budú ju musieť financovať z úveru. Ten by sa pohyboval v státisícoch eur.

Chceme dokončiť úplnú rekonštrukciu elektroinštalácie v Spojenej škole na Tilgnerovej ulici. Výdavky v roku 2020 pre tento účel predstavujú 523-tisíc eur s DPH,“ vysvetlil Heldes.

Okrem toho chcú budúci rok pokračovať v obnove ďalších športových areálov, napríklad na Levárskej ulici, tam chcú zrekonštruovať hokejbalové ihrisko za približne 60-tisíc eur s DPH. Taktiež plánujú dokončiť obnovu a rekonštrukciu Jurigovho námestia a urobiť kroky pri budovaní zariadenia sociálnych služieb na Borskej ulici. Budú však potrebovať pomoc magistrátu.

Heldes dodal, že pokiaľ sa nič nezmení „v dôsledku povinností, ktoré mestám a obciam kladie vláda a parlament, a ktoré nie sú kryté finančným príspevkom od štátu, samosprávy sa ocitnú vo veľmi ťažkej situácii.“ Podľa neho budú mestá, obce či mestské časti mať čo robiť, aby udržali aktuálnu úroveň svojich služieb.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk