Rok 2022 priniesol do mesta viacero zmien, aj postupné zavádzanie parkovacej politiky

Michalska veza rekonstrucia.jpg
Foto: Mesto Bratislava - Marek Velček

Primátor pripomenul, že rok 2022 poznačila nebývalým spôsobom vojna na Ukrajine.

Uplynulý rok priniesol do Bratislavy zmeny vo verejnom priestore, aj postupné zavádzanie parkovacej politiky. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

V roku 2022 sme stihli množstvo vecí. V januári sme spustili parkovaciu politiku a postupne sa do nej zapájali ďalšie zóny,“ poznamenal.

Podľa prieskumu sú obyvatelia prvých zón PAAS s regulovaným parkovaním spokojní. „V rámci PAAS máme aj isté nedostatky, ktoré si uvedomujeme a chceme ich zlepšiť, aby boli pravidlá čo najjednoduchšie a najprehľadnejšie,“ dodal.

Zmeny vo verejnom priestore

Množstvo zmien sa počas roka udialo aj vo verejnom priestore. „Otvorili sme nový multifunkčný park v Karlovej Vsi, obnovili sme verejný priestor na nábreží Dunaja na petržalskej strane, rekonštruujeme Michalskú vežu, ktorá sa pomaly blíži do finále,“ priblížil primátor.

Obnovou prešlo aj Hodžovo námestie či priestor pred Hlavnou stanicou, ktorý nanovo vydláždili a doplnili o mobiliár.

Sprístupnili sme po rokoch Kochovu záhradu v Starom Meste, zaviedli sme do všetkých mestských častí zber kuchynského odpadu, otvorili sme nové pracovisko mestskej polície v Pentagone vo Vrakuni a prvé mestské centrum opätovného využitia vecí – KOLO,“ doplnil Vallo.

Vojna na Ukrajine

Primátor pripomenul, že rok 2022 poznačila nebývalým spôsobom vojna na Ukrajine. „Pre ľudí, ktorí k nám z Ukrajiny prichádzajú, sa nám v spolupráci s partnermi podarilo vytvoriť Asistenčné centrum pomoci na Bottovej ulici, kde je možné okrem rôznych potrebných administratívnych služieb využiť napríklad aj ponuku kurzov slovenského jazyka,“ priblížil Vallo.

Na záver poďakoval svojim kolegom z magistrátu a z mestských organizácií, ako aj všetkým, ktorí ho podporili v jesenných komunálnych voľbách a umožnili mu tak pokračovať v začatých zmenách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk