Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Korunovačné slávnosti
ilustračné: SITA
6. júna 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Tento rok sa bude korunovať dvakrát, mesto sa nedohodlo s OZ Korunovačná Bratislava

Korunovačné slávnosti pod záštitou hlavného mesta sa budú konať 10. až 17. júna a druhé zorganizuje občianske združenie Korunovačná Bratislava (OZKB) 23. až 25. júna.

Za myšlienkou Korunovačných slávností stojí OZKB, ktoré podujatie už 14 rokov organizuje. Tento rok chcel magistrát slávnosti zorganizovať bez združenia, preto došlo k rozbroju medzi mestom a OZKB.

OZKB bude 15. ročník slávností organizovať v Starom Meste, od ktorého získalo povolenie na zaujatie verejného priestranstva pre korunovačný sprievod. „Predstavte si, že niečo vymyslíte, dáte tomu konkrétnu podobu a 14 rokov to realizujete a potom vám niekto povie, ďakujem, ale od teraz to budeme robiť my a bez vás. Páčilo by sa vám to? Prečo by sme mali prísť o podujatie, ktoré sme vymysleli a 14 rokov ho už organizujeme?“ zareagovalo na situáciu OZ.

So žiadosťou o pomoc sa obrátilo aj na advokátsku kanceláriu, ktorá dala združeniu za pravdu a zistila, že výlučné práva na organizáciu podujatia má OZKB.

„Nedali sme vraj mestu žiadosť. Vy by ste písali žiadosť, keď viete dopredu, že nedostanete ani euro? My toto podujatie pripravujeme na úkor nášho voľného času a času pre rodinu. Nedali sme vraj dopredu program a rozpočet. Základný program podujatia je nemenný od samotného začiatku. Je presne stanovený korunovačný protokol. Vedenie mesta veľmi dobre vie, koľko nás stáli jednotlivé položky. Dotáciu sme do posledného centa zdokumentovali. Vedeli veľmi dobre s kým spolupracujeme, pretože to na tých faktúrach bolo jasne vidieť. A teraz naši priatelia nás informovali, ako im volajú, aby išli do spolupráce s nimi a nie s OZKB,“ uviedlo združenie k údajným dôvodom, prečo sa mesto rozhodlo z organizácie tohtoročných Korunovačných slávností OZKB vynechať. Viac TU.

Na Korunovačných slávnostiach, ktoré bude organizovať OZKB, priblížia korunováciu matky Márie Terézie Alžbety Kristíny. Témou mestských Korunovačných slávnosti bude výročie narodenia Márie Terézie.

O vyjadrenie sme požiadali aj hovorkyňu hlavného mesta Zuzanu Onufer, ktorej sme sa opýtali na dôvody, vedúce k organizácii dvoch Korunovačných slávností, prečo sa mesto s OZKB nedohodlo a či je snaha situáciu urovnať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X