Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medena_ulica_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
5. júla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Rokovania ministrov EÚ obmedzia od stredy do piatka dopravu v meste

Obyvatelia a návštevníci Bratislavy musia počas najbližších dní počítať v ďalšími obmedzeniami v doprave, ktoré súvisia s predsedníctvom SR v Rade EÚ. Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vodičov upozorňuje na obmedzenia, ktoré budú platiť od stredy 6. júla do piatka 8. júla.

Vo štvrtok sa napríklad v bratislavskom sídle Slovenskej filharmónie, v Redute, uskutoční Neformálne zasadnutie ministrov vnútorných vecí a v piatok tam bude Neformálne zasadnutie ministrov spravodlivosti.

Od stredy do piatka preto môžu vodiči očakávať čiastočné dopravné obmedzenia počas presunov delegácií z letiska M. R. Štefánika a od hraničného prechodu Jarovce – Kitsse do hotelov a z hotelov v centre mesta, kde sú hostia ubytovaní. Večer môže byť dočasne obmedzená doprava v smere na Bratislavský hrad. Vodičov usmernia hliadky dopravnej polície.

Od štvrtka 7. júla do piatka 8. júla, od 6. do 18. hodiny bude zakázaný vjazd na Mostovú ulicu z Vajanského a Rázusovho nábrežia. Vjazd k hotelu Carlton bude pre hostí umožnený z Jesenského a Gorkého ulice a bude riadený a kontrolovaný políciou. Polícia zároveň pripomína, že od 1. júla až do 15. októbra je neprejazdná Medená ulica v Starom Meste za budovou Reduty. Vjazd vozidiel na Medenú je možný iba cez Kúpeľnú ulicu.

Polícia upozorňuje „všetkých účastníkov cestnej premávky, že sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky, správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozili bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky“. Vodičom pripomína povinnosť radiť sa dopravným značením. Musia tiež „poslúchnuť pokyn, výzvu alebo príkaz policajta súvisiaci s výkonom jeho oprávnení pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, strpieť výkon jeho oprávnení, ako aj pokyny iných osôb, ktoré na to oprávňuje zákon o cestnej premávke,“ dodáva sa v tlačovej správe z bratislavskej krajskej polície.

Všetky informácie o obmedzeniach na cestách v Bratislave nájdu vodiči na webovej stránke Ministerstva vnútra SR. Informácie na webstránke sa priebežne dopĺňajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X