Rokovanie poslancov primátor Ivo Nesrovnal ukončil v bode o dodatku štatútu k parkovaniu v meste

Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
ilustračné: SITA

Zastupiteľstvo nebolo viackrát uznášaniaschopné, po niekoľkých prestávkach však hlasovanie pokračovalo. Keď neboli poslanci dvakrát po sebe uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokovanie ukončil a zo sály odišiel. Rokovanie poslancov primátor ukončil v bode o dodatku štatútu k parkovaniu v meste. Ako poznamenal, rokovanie opakovane brzdí jedna a tá istá skupina poslancov.

Podľa neho porušujú pravidlá zastupiteľstva a pre svoju politickú kampaň paralyzujú rozvoj Bratislavy. Dodal tiež, že poslanci nehlasujú, aj keď v rokovacej miestnosti sú, a blokujú tak ďalšie rozhodovanie zastupiteľstva. Necelý polrok pred komunálnymi voľbami mestské zastupiteľstvo podľa mestskej poslankyne Dany Čahojovej nerokuje tak, ako by malo. „Myslím si, že to spôsobuje porušovanie rokovacieho poriadku a zodpovednosť za to má primátor. Väčšina obyvateľov nerozumie, čo sa tu deje a mali by si viac všímať, čo sa deje vo vnútri Primaciálneho paláca,“ dodala.

Hádky poslancov a primátora

Problém v rokovacej sále nastal vo chvíli, keď primátor ukončil pokračujúce mestské zastupiteľstvo. Po ňom totiž malo nasledovať riadne májové mestské zastupiteľstvo. Primátor sa po chvíli do sály vrátil a argumentoval, že nové, riadne rokovanie neotvorí, pretože nie je dokončené pokračujúce zastupiteľstvo. Ako uviedol, dohoda bola, že riadne rokovanie bude po ukončení pokračujúceho a to poslanci neukončili. Sálou sa tak ozývali výkriky, poslanci sa prekrikovali a niektorí pristúpili aj pred mikrofón na pódium. Útočili na primátora, primátor na nich a z priestoru pred sálou vykrikovali aj občania. Poslanci chceli ďalej rokovať, Nesrovnal však už neskôr v sále nebol a postupne zo Zrkadlovej siene odišli aj poslanci.

Parkovanie sa odkladá

Zavedenie parkovacej politiky v hlavnom meste sa tak aj naďalej odďaľuje. Bratislavské mestské zastupiteľstvo sa vo štvrtok po čase opäť malo vrátiť k parkovacej politike v hlavnom meste, uznesenie však nepadlo. Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca minulého roka. Aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k štatútu. Dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk