Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestského zastupiteľstva, mestské zastupiteľstvo
ilustračné: SITA
31. mája 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Rokovanie poslancov primátor Ivo Nesrovnal ukončil v bode o dodatku štatútu k parkovaniu v meste

Zastupiteľstvo nebolo viackrát uznášaniaschopné, po niekoľkých prestávkach však hlasovanie pokračovalo. Keď neboli poslanci dvakrát po sebe uznášaniaschopní, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal rokovanie ukončil a zo sály odišiel. Rokovanie poslancov primátor ukončil v bode o dodatku štatútu k parkovaniu v meste. Ako poznamenal, rokovanie opakovane brzdí jedna a tá istá skupina poslancov.

Podľa neho porušujú pravidlá zastupiteľstva a pre svoju politickú kampaň paralyzujú rozvoj Bratislavy. Dodal tiež, že poslanci nehlasujú, aj keď v rokovacej miestnosti sú, a blokujú tak ďalšie rozhodovanie zastupiteľstva. Necelý polrok pred komunálnymi voľbami mestské zastupiteľstvo podľa mestskej poslankyne Dany Čahojovej nerokuje tak, ako by malo. „Myslím si, že to spôsobuje porušovanie rokovacieho poriadku a zodpovednosť za to má primátor. Väčšina obyvateľov nerozumie, čo sa tu deje a mali by si viac všímať, čo sa deje vo vnútri Primaciálneho paláca,“ dodala.

Hádky poslancov a primátora

Problém v rokovacej sále nastal vo chvíli, keď primátor ukončil pokračujúce mestské zastupiteľstvo. Po ňom totiž malo nasledovať riadne májové mestské zastupiteľstvo. Primátor sa po chvíli do sály vrátil a argumentoval, že nové, riadne rokovanie neotvorí, pretože nie je dokončené pokračujúce zastupiteľstvo. Ako uviedol, dohoda bola, že riadne rokovanie bude po ukončení pokračujúceho a to poslanci neukončili. Sálou sa tak ozývali výkriky, poslanci sa prekrikovali a niektorí pristúpili aj pred mikrofón na pódium. Útočili na primátora, primátor na nich a z priestoru pred sálou vykrikovali aj občania. Poslanci chceli ďalej rokovať, Nesrovnal však už neskôr v sále nebol a postupne zo Zrkadlovej siene odišli aj poslanci.

Parkovanie sa odkladá

Zavedenie parkovacej politiky v hlavnom meste sa tak aj naďalej odďaľuje. Bratislavské mestské zastupiteľstvo sa vo štvrtok po čase opäť malo vrátiť k parkovacej politike v hlavnom meste, uznesenie však nepadlo. Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca minulého roka. Aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k štatútu. Dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X