Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oprava vozovky na Starých gruntoch obmedzí premávku linky 139
ilustračné: Ján Šutý © BratislavaDen.sk
14. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Rokovanie vlády potvrdilo, že je záujem, aby sa hlavné mesto menilo

Stredajšie rokovanie vlády potvrdilo, že má záujem, aby sa naše hlavné mesto menilo v súlade s tým, ako sa ekonomicky krajine darí, tvrdí to premiér Robert Fico. Reagoval tak rozhodnutie vlády o poskytnutí jedenástich miliónov eur na cesty v hlavnom meste.

„Ide o prvý krok k lepšej kondícii mesta a som presvedčený, že nebude posledným. Bratislava si pozornosť vlády zaslúži,“ zdôraznil predseda vlády vo svojom stanovisku pre médiá. Rokovanie vlády sa v stredu venovalo riešeniu aktuálnych potrieb mesta Bratislavy ako hlavného mesta SR.

Vláda súhlasí s tým, že na cesty dajú hlavnému mestu desať miliónov eur, ďalší milión eur na obnovu ciest dostane Staré Mesto. Okrem toho dva milióny eur na rekonštrukciu komunikácií vláda tejto mestskej časti požičia. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na výsledok rokovania vlády povedal, že na konci roku 2018 bude mať Bratislava najlepšie cesty, aké kedy mala. Ako dodal, stredajšie rozhodnutie ukazuje, že vláda a mesto vedia mať konštruktívny vzťah.

Primátor verí, že budú aj ďalšie rokovania vlády, ktoré sa budú zaoberať hlavným mestom. Desať miliónov eur by mal bratislavský magistrát použiť na rekonštrukciu najvýznamnejších spojníc mesta (Panónska, Dolnozemská, Brnianska – Hodonínska – Lamačská, Račianska, Bajkalská).

Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík toto rozhodnutie víta a pripomína, že na opravu všetkých ciest by staromestský úrad potreboval vyše 20 miliónov eur. Ako dodal po rokovaní vlády, ročne dáva samospráva na cesty pol milióna eur. Zámerom mestskej časti Staré Mesto je využiť dotáciu milión eur zo štátneho rozpočtu na opravu povrchu komunikácií Povraznícka, Hlboká, Klemensova, Hriňovská, Hollého, Fr. Kráľa, Kozia a Kýčerského. Návratnú finančnú výpomoc mestská časť použije na opravu povrchu komunikácií Strážnická, Justičná, Senická, Lermontovova, Mariánska, Tobrucká, Holubyho, Blumentálska, Na Kalvárii, Svoradova, Beskydská, Benediktiho a Dobrovského.

Vládny materiál venovaný rozvoju hlavného mesta sa prioritne venoval riešeniam kritického stavu niektorých úsekov komunikácií a ciest na území Bratislavy. Hovoril však aj o sanácii skládky nebezpečných odpadov v bratislavskej Vrakuni či o starostlivosti o chránený areál Horský park, o rozvoji technologického parku Patrónka a o mnohých ďalších témach.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X