Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MHD, cestujúci
ilustračné: SITA
20. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Po roku si cestujúci musia predĺžiť platnosť SeniorPasu

Platnosť prvých SeniorPasov, ktoré vydali vlani, si cestujúci môžu predĺžiť cez označovače vo vozidlách MHD i na železničných staniciach, cez multifunkčné automaty a v regionálnych autobusoch. SeniorPas je bezplatný ročný cestovný lístok a zapisuje sa na čipovú kartu, určený je pre dôchodcov vo veku nad 70 rokov.

„Cestujúci, ktorí si nezapíšu platnosť SeniorPasu na svoju čipovú kartu, sa môžu dostať do komplikácií v prípade nehody či iných poistných udalostí, a to z toho dôvodu, že SeniorPas slúži nielen ako cestovný lístok, ale najmä ako zmluva medzi dopravcom a cestujúcim,“ informovala hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy Eva Kukurová.

Cez označovače vo vozidlách MHD a na železničných staniciach, cez nové multifunkčné automaty a v regionálnych autobusoch si môžu ľudia predĺžiť SeniorPas najskôr jeden deň pred koncom platnosti. V predajniach Dopravného podniku Bratislava a Slovak Lines si cestujúci môžu prísť zapísať novú platnosť preukazu tridsať dní pred ukončením predchádzajúcej platnosti. Pre predĺženie platnosti SeniorPasu vo vozidlách MHD cestujúci stlačí na displeji označovača funkciu „Info o karte“, priloží čipovú kartu a označovač mu platnosť SeniorPasu predĺži.

„Ak cestujúci nebude mať zapísanú novú platnosť SeniorPasu na čipovej karte, revízor cestujúcemu počas kontroly zapíše platnosť SeniorPasu bezplatne priamo na mieste,“ pripomína Kukurová. „Cestujúci, ktorí si zapíšu novú platnosť SeniorPasu, nám nielen pomôžu lepšie nastaviť systém integrovanej dopravy, ale aj optimalizovať náklady samospráv na verejnú dopravu. Vďaka tomu, že poznáme, koľko cestujúcich skutočne využíva integrovanú dopravu, budeme vedieť zefektívniť výšku nákladov spojených s financovaním verejnej dopravy a zliav pre cestujúcich,“ spomenul predseda predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy Marian Rovenský.

Podľa Kukurovej cestujúci sa o možnostiach predĺženia platnosti SeniorPasov dozvedia prostredníctvom informačných plagátov na zastávkach, v predajniach dopravcov, prípadne vo vozidlách dopravcov. Rovnako plagáty umiestnia aj na niektorých prevádzkach Slovenskej pošty a v špecializovaných zariadeniach v spolupráci s Jednotou dôchodcov Slovenska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X