Romantiku môžete zažiť aj v Bratislave. Stačí, keď sa budete večer pozerať na oblohu

hviezdy, mliečna dráha
ilustračné: pixabay.com

Dnes v noci budú mimoriadne priaznivé podmienky na pozorovanie meteorického roja Perzeidy. Na mieste nerušenom umelým osvetlením ľudia uvidia asi 60 až 70 meteorov za hodinu.

Podmienky na pozorovanie sú tento rok mimoriadne priaznivé, keďže ich nebude rušiť svit Mesiaca. Podobne vhodné podmienky budú až v roku 2018. Informoval o tom Pavol Rapavý zo Slovenského zväzu astronómov s tým, že následne ráno pred východom Slnka skrášli východný obzor aj mimoriadne tenučký kosáčik Mesiaca a o niečo vyššie možno uvidia ľudia aj slabý červenkastý Mars.

Aktivita roja výraznejšie stúpa už od 10. augusta. Po maxime následne klesá rýchlejšie. Najvhodnejšie podmienky na pozorovanie sú od polnoci až do svitania a okrem meteorov zaujme na tmavej oblohe aj striebristá Mliečna cesta.

Aby vás rušilo čo najmenej svetiel a pritom ste si užili romantiku danej chvíle, vyberte sa k nejakej vodnej ploche aj so svojimi najbližšími, rozložte si deku a pozerajte na oblohu. Bude padať toľko hviezd, že si môžete priať, čo len chcete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk