Rómsky dom hľadá pomocníkov na výrobu vianočných suvenírov. Nepridáte sa?

Vianočný bazár, Stará tržnica
SITA

Občianske združenie Romano kher – Rómsky dom so sídlom v Bratislave hľadá dobrovoľníkov, ktorí budú s deťmi na základných školách vyrábať vianočné suveníry.

Ako informovala Mária Lukáčová z Romano kher, ľudia budú deťom pomáhať v Kremnici, v Nálepkove v okrese Gelnica a v obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa. Cieľom aktivít je vyrobiť originálne suveníry na Vianoce.

V Bratislave každoročne predávame výrobky na vianočnom bazári v Starej tržnici, ostatné miesta potrebujeme ešte vybaviť,“ pripomenula Lukáčová.

Tvorivé dielne v troch lokalitách budú raz do týždňa a trvať budú dve hodiny. Záujemcovia, ktorí chcú deťom v regiónoch pomôcť, môžu svoje stručné životopisy posielať na e-mailovú adresu romanokher7@gmail.com. Napísať musia aj motiváciu, prečo by chceli byť dobrovoľníkmi pri práci s rómskymi deťmi. „Doteraz sme mali dobrovoľníkov len v Bratislave,“ pokračuje Lukáčová.

Romano kher – Rómsky dom je občianske združenie, ktoré vzniklo 5. februára 2007. Poslaním organizácie je zbieranie, spracovanie a distribúcia informácií, dát, dokumentov a publikácií o Rómoch pre Rómov a pre majoritnú spoločnosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk