Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Cesta Pri Hrubej lúke leží v srdci novšieho sídliska, ale je samá prasklina a výtlk. K vlastníkovi sa nedá dopátrať

Cesta Pri Hrubej lúke
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Ak by ste sa prešli na koniec Dúbravky, narazíte na novšie sídlisko, ktoré tvorí obchodné centrum a novostavby. Neďaleko vyrastá nový developerský projekt, čo spôsobí to, že sa cesty a chodníky v lokalite budú využívať ešte viac.

Výtlky a praskliny

Jednou z ciest, ktorá vedie na sídlisko, je cesta Pri Hrubej lúke. Každodenné prejazdy áut na nej zanechali nepekné stopy v podobe výtlkov a prasklín.

Výtlky sa nachádzajú od začiatku až po koniec komunikácie. V strede „zdobí“ cestu hlboká prepadlina pri kanalizácii.

Cesta Pri Hrubej lúke
Foto: Bratislavadeň

V lete jazdia cestou aj cyklisti či ľudia na kolobežkách. Stačí malá chvíľka nepozornonosti, môžu prehliadnuť výtlk a skončiť so zraneniami.

Cesta Pri Hrubej lúke
Foto: Bratislavadeň

Záhadný vlastník cesty

Pokúšali sme sa zistiť, kto je majiteľom cesty a či chystá opravu. Hovorkyňa bratislavského magistrátu Dagmar Schmucková nám odporučila obrátiť sa na samosprávu. Hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová však uviedla, že komunikácia je súkromná a mesto ju chcelo prebrať do svojej správy.

Následne sa mesto ohradilo, že komunikácia nepatrí mestu a je vybudovaná na pozemkoch súkromnej spoločnosti, pravdepodobne vo vlastníctve developera.

Cesta Pri Hrubej lúke
Foto: Bratislavadeň

„Keďže nie je v majetku mesta, mesto na nej správu ani údržbu nevykonáva. Predmetnú účelovú komunikáciu pravdepodobne povoľoval špeciálny stavebný úrad MČ Dúbravka,“ dodala Schmucková.

O vyjadrenie sme opäť požiadali Dúbravku, no samospráva trvá na tom, že komunikáciu chcelo prebrať mesto do svojej správy, žiadalo vlastníka o rekonštrukciu a sú to otázky na hlavné mesto.

K vlastníkovi cesty sa nedá dopátrať ani cez magistrát, ani cez Miestny úrad v Dúbravke a obyvatelia sa opravy tak skoro nedočkajú.

Cesta Pri Hrubej lúke
Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk