Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Chodník na Stavbárskej ulici je nebezpečný pre výtlky, pri prechádzaní si dávajte pozor

Chodník na Stavbárskej ulici
Foto: odkazprestarostu.sk, Ladislav Dubovsky - koláž Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Ak sa často pohybujete v okolí Pentagonu vo Vrakuni alebo bývate blízko Stavbárskej ulice č. 44, zbystrite pozornosť. Na jednom z chodníkov je hlboký výtlk, ktorý môže ohroziť chodcov či vodičov áut, ktorí na mieste parkujú.

Pán Ladislav nahlásil prepadnutý chodník cez web odkazprestarostu.sk. Nachádza sa priamo pred vchodom paneláku a ako upozornil, bol svedkom dvoch úrazov starších obyvateľov na tomto mieste.

Chodník na Stavbárskej ulici
Chodník na Stavbárskej ulici. Foto: odkazprestarostu.sk, Ladislav Dubovsky

Na fotografii vidieť hlboký výtlk pri kanalizácii a zvyšky asfaltu sú porozhadzované v okolí. Okrem toho je chodník posiaty prasklinami, v ktorých vyrastá zeleň. Neďaleko parkujú autá a vidieť, že výtlky sú aj v ďalšej časti chodníka.

Pozreli sme sa, ako vyzeral chodník na tejto ulici pred rokmi. Google maps z roku 2014 ukázali, že výtlky a praskliny boli problémom už vtedy a nikto opravu neriešil.

Chodník na Stavbárskej ulici
Chodník na Stavbárskej ulici v roku 2014. Foto: Google maps

Zisťovali sme na Miestnom úrade vo Vrakuni, či sa plánuje oprava chodníka. Hovorkyňa Simona Ivanková-Macejová uviedla, že samospráva označila miesto ako prekážku a nachádza sa na súkromnom pozemku. Samospráva o danej prekážke kontaktovala majiteľa pozemku.

Chodník na Stavbárskej ulici
Chodník na Stavbárskej ulici. Foto: odkazprestarostu.sk, Ladislav Dubovsky

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk