Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Deti zo ZŠ Tbiliská musia roky chodiť po rozbitom chodníku, mestská časť o oprave mlčí

ZŠ Tbiliská v Rači
Foto: odkazprestarostu.sk - koláž Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Deti z Rače a iných mestských častí navštevujú ZŠ Tbiliská v Rači od 80. rokov. Základná škola má bohatú históriu, počas ktorej prešla rekonštrukciou v exteriéri i interiéri.

Nikto sa však nezaujíma o chodník, po ktorom kráčajú denne deti s rodičmi i zamestnanci školy. Chodník je podľa obyvateľa v rovnakom stave už desiatky rokov, na problém upozornil cez web.

ZŠ Tbiliská v Rači
Foto: odkazprestarostu.sk

Chodník svieti farbami rôznych odtieňov sivého asfaltu, čo dokazuje, že výtlky sa tu v minulosti už opravovali. Rekonštrukciou si však vyžadujú aj ďalšie časti chodníka.

Obyvateľ sa pýta, prečo sa rovno chodník nanovo nevyasfaltuje alebo nevydláždi. Chodníkom sa tiahnu hlboké prepadliny, asfalt je popraskaný. Ak by sa na tomto mieste deti chceli bicyklovať, môžu prísť ľahko k úrazu.

ZŠ Tbiliská v Rači
Foto: odkazprestarostu.sk

Zisťovali sme viac informácií na Miestnom úrade Rača. Do konca uzávierky sme však odpovede k problému nedostali. Mestská časť sa k problému nevyjadrila ani na webe, kde je od utorka 13. septembra.

ZŠ Tbiliská v Rači
Foto: odkazprestarostu.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk