Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Lachova ulica bola plná dier a výtlkov, postupne sa opravuje

Lachova ulica
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Návštevníci, ktorí zavítali na začiatok Petržalky a presnejšie na Lachovu ulicu ešte pred niekoľkými týždňami, mohli ostať zhrození. Dôvodom bol stav ciest a chodníkov v tejto lokalite.

Chodník a cesta v zlom stave

Príkladom je chodník pred vchodmi č. 18 – 26. Denne po ňom chodia starí ľudia, mamičky s kočíkmi, deti do školy i dospelí do práce.

Lachova ulica
Foto: Bratislavadeň

Chodníkom sa tiahne niekoľko výtlkov, ktoré zarastajú burinou. Asfalt je popraskaný a kraje chodníka sú nespevnené. Po chodníku i priľahlej ceste sa pohybujú taktiež cyklisti.

Lachova ulica
Foto: Bratislavadeň

Na konci chodníka sa nachádza priechod pre chodcov, pred ktorým často parkujú autá a chodci musia vyjsť takmer do jeho polovice, aby videli, či môžu prejsť na druhú stranu. Priechod pre chodcov je na jednej strane rozbitý a zarastá burinou.

Lachova ulica
Foto: Bratislavadeň

Mestská časť začala s opravami na začiatku Lachovej ulice, no zisťovali sme, či sa budú realizovať práce aj v tomto úseku. Hovorkyňa Mária Halašková priblížila, že najprv sa bude riešiť spomaľovač prahu pred priechodom pre chodcov.

Bude potrebné rozobrať chodník a opraviť ho, rozšíriť a debarierizovať. Predmetný úsek komunikácie na Lachovej ulici aktuálne opravujeme. Dokončenie opravy asfaltového povrchu predpokladáme začiatkom septembra,“ uviedla Halašková.

Lachova ulica
Foto: Bratislavadeň
Lachova ulica
Foto: Bratislavadeň

Petržalka ulicu postupne opravuje

Práce momentálne prebiehajú už približne mesiac na začiatku ulice Lachova pri budove Policajného zboru SR.

V štádiu prípravy je aj debarierizácia chodníka v blízkosti budovy Policajného zboru,“ uzavrela hovorkyňa.

Lachova ulica
Pracovníci na začiatku ulice. Foto: Petržalka

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk