Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Lysákova ulica v Dúbravke je posiata prasklinami a výtlkmi, tak skoro sa opravy nedočká

Lysákova ulica v Dúbravke
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Roky užívania sa podpísali na ďalšej komunikácii v Dúbravke. Ide o Lysákovu ulicu, ktorá sa nachádza pri Športovom klube Tenis centrum Dúbravka, vďaka čomu na ulici neparkujú len autá rezidentov, ale aj autá návštevníkov tohto centra.

Na ceste popri centre vidieť popraskaný asfalt. Podobne je to aj na zvyšku cesty. Keď porovnáme fotografiu z Google maps v júni 2019, vidieť, že v tomto úseku cesty neprebehli za 3 roky žiadne zmeny.

Lysákova ulica v Dúbravke
Vľavo novšia fotografia, vpravo z roku 2019. Foto: Bratislavadeň, Google maps - koláž Bratislavadeň

Ak by ste sa vydali k reštaurácii na konci ulice, po pravej strane sú garáže. Vjazd ku garážam taktiež nie je v dobrom stave, na chodníku sú v strede a na konci praskliny, z ktorých vyrastá zeleň.

Lysákova ulica v Dúbravke
Garáže na Lysákovej ulici. Foto: Bratislavadeň

Podobne je to aj s chodníkom, ktorý vedie po ľavej strane popri tenisovom centre. Deti alebo staršie osoby môžu pri chvíľke nepozornosti zakopnúť a zraniť sa.

Lysákova ulica v Dúbravke
Chodník na Lysákovej ulici. Foto: Bratislavadeň

Stred cesty je posiaty prasklinami a výtlkmi. Hoci môžeme vidieť, že nejaké z nich boli v minulosti opravované, zišla by sa opäť rekonštrukcia.

Lysákova ulica v Dúbravke
Lysákova ulica. Foto: Bratislavadeň

Obrátili sme sa na Miestny úrad v Dúbravke s otázkou, či chystajú rekonštrukciu ulice. Obyvatelia a návštevníci tejto lokality sa však tak skoro opravy nedočkajú.

„Priebežne na nej budeme opravovať diery a výtlky. Aktuálne opravujeme komunikácie v kritickejšom stave, ako je napríklad ulica Hanulova,“ uviedol P. Húska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk