Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Na pešej zóne chýbajú kusy dlaždíc či sú prepadnuté, mestská časť chystá opravu

pešia zóna
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Pešia zóna patrí medzi miesta, ktoré pravidelne navštevujú domáci i zahraniční turisti. Sídli tam veľa kaviarní či podnikov, v ktorých radi trávia čas i samotní Bratislavčania.

Hoci by malo ísť o reprezentatívne miesto, tento dojem kazí pokazená dlažba. Ak by ste sa prešli od sochy Čumila na križovatke Laurínskej, Panskej ulice a Rybárskej brány po roh s Ventúrskou a Strakovou ulicou, mohli by ste zakopnúť v diere od dlaždíc.

Pešia zóna
Foto: Bratislavadeň

Na niektorých dlaždiciach sa podpísal zub času a bola by potrebná ich výmena, pretože sú popraskané. Medzi dlaždicami vyrastá zeleň a sú ošúchané. Ak idú chodci týmto úsekom, mali by si dávať pozor pod nohy.

Pešia zóna
Foto: Bratislavadeň

Pri Podchode pamäte pred Dómom sv. Martina je situácia podobná. Na chodníku chýbajú kusy dlaždíc a pomedzi ostatné vyrastá burina. Kusy dlaždíc chýbajú na viacerých miestach.

Pešia zóna
Foto: Bratislavadeň

Chodníky sú v správe Starého Mesta a samospráva problém s chýbajúcimi a popraskanými dlaždicami eviduje. Podľa hovorcu Mateja Števove sa nahlasované podnety opravujú priebežne. Obe poškodenia komunikácií sú už objednané u zmluvného zhotoviteľa a zaradené na realizáciu do konca augusta.

Pešia zóna
Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk