Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Obyvateľov trápia chodníky na Kamennom námestí, tak skoro sa rekonštrukcie nedočkajú

Rozbité chodníky na Kamennom námestí
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Keď sa do centra mesta vyberú turisti alebo obyvatelia, Kamenné námestie je jedným z miest, ktorým prechádzajú. Hoci sa námestie pýši upravenou zeleňou či kaviarňami, na chodníky sa akosi pozabudlo.

Obyvateľov trápi rozbitý stav chodníkov, čo vôbec nepôsobí reprezentatívne, pretože Kamenné  námestie sa nachádza v priamom centre.

Rozbité chodníky na Kamennom námestí
Prepadliny na chodníku na Kamennom námestí. Foto: Bratislavadeň

Počas leta ľudia obľubujú kolobežky či bicykle a pre hlboké jamy na chodníkoch sa môže ľahko stať, že pre nepozornosť si ublížia. Týmto námestím prechádza denne aj veľa dôchodcov či detí, ktoré sú taktiež ohrozené.

Popraskaný asfalt, jamy či vyčnievajúca kanalizácia na chodníkoch sa nachádzajú od začiatku Kamenného námestia a pokračujú až po MHD zastávku Centrum. Po chodníkoch prejde denne veľa párov topánok a žiadajú si rekonštrukciu ako soľ.

Snažili sme sa zistiť stanovisko bratislavského magistrátu. Hovorkyňa Dagmar Schmucková uviedla, že mesto spravuje miestne komunikácie I. a II. triedy. Komunikácie III. a IV. triedy sú v správe mestských častí. Cesta spadá do kategórie II. triedy a je teda v správe magistrátu.

Magistrát dokončil na námestí opravu veľkého prepadu, lokálne opravy sú naplánované na jún. Výraznejšie opravy prebehnú po realizácii projektu Živé námestie.

Rozbité chodníky na Kamennom námestí
Počas leta ľudia využívajú bicykle a iné prepravné prostriedky. Foto: Bratislavadeň
Rozbité chodníky na Kamennom námestí
Ďalšia prepadlina na chodníku. Foto: Bratislavadeň
Rozbité chodníky na Kamennom námestí
Ďalšia prepadlina na chodníku. Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk