Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Studenohorská ulica pôsobí zanedbane, parkovisko a chodníky sú v katastrofálnom stave

Studenohorská ulica
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Hoci je Lamač menšou mestskou časťou Bratislavy, žije tam veľa rodín s deťmi či starší ľudia. Prvýkrát počas našej rubriky sme sa boli pozrieť na jednej z lamačských ulíc, no výtlkom a prasklinám sa nevyhla ani Studenohorská ulica.

Vybrali sme sa popri panelákoch na Studenohorskej č. 91 okolo priľahlého parkoviska smerom nahor. Vítali nás popraskané chodníky, ktoré už majú tie najlepšie roky za sebou. Pomedzi výtlky prerastá zeleň.

Studenohorská ulica
Foto: Bratislavadeň

Chodníky sú úzke a priestor na pohyb je ešte menší, pretože po krajoch parkujú autá. Časť chodníka popod kríky bola celá prepadnutá.

Studenohorská ulica
Foto: Bratislavadeň

Chodcov čaká pri prechádzaní týmto úsekom vyššie i hrboľ v strede chodníka. Pred vchodovými bránami sú osadené lavičky, no niektoré z nich sú ošarpané a žiadali by si minimálne nový náter.

Studenohorská ulica
Foto: Bratislavadeň

Za panelákmi sa nachádza detské ihrisko, no chodníky nie sú lepšie ani tam. Stredom chodníka sa tiahne veľká prasklina, ktorá je aj vyvýšená.

Studenohorská ulica
Foto: Bratislavadeň

Autá obyvateľov stoja na parkovisku. Plusom je, že parkovisko má veľkú kapacitu, no jeho stav je zlý. Opäť na ňom nájdeme prepadnutú cestu a nechýbajú ani výtlky.

Informovali sme sa na Miestnom úrade v Lamači, ako to vyzerá s opravou. Zamestnanec Referátu dopravnej infraštruktúry Miroslav Širgel nám zaslal zoznam naplánovaných opráv ciest, medzi ktorými sa spomínala len Studenohorská ulica č. 1,20, 22, 24, no nie parkovisko, ktoré leží medzi číslami od 91 – 81. Nedostali sme odpoveď ani na doplňujúcu otázku k parkovisku.

„Čo sa týka chodníkov, tie by sme chceli opravovať plošnejšie vo väčších ucelených celkoch budúci rok. Samozrejme všetko záleží od budúcoročného rozpočtu,“ dodal hovorca. Miestni obyvatelia sa opravy chodníkov v tejto lokalite do konca tohto roka určite nedočkajú.

Studenohorská ulica
Foto: Bratislavadeň
Studenohorská ulica
Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk