Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Na Devínskej ceste je roky mnoho výtlkov, chýba aj riadne vyznačený cyklistický chodník

Rozbitá Devínska cesta
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Teplejšie počasie a neskoršie zapadanie slnka láka na prechádzky či šport čoraz viac ľudí. Devínska cesta patrí k úsekom, ktorým prejde denne veľa áut a cyklistov. Dostať sa dá po nej od Vodárenského múzea až do Devína.

Ohrozenie cyklistov

Roky vyťaženia cesty zanechali na nej stopy v podobe výtlkov a prepadlín. Ako nás jeden čitateľ informoval, pred niekoľkými mesiacmi bol pri Vodárenskom múzeu hlboký výtlk, ktorý si nevšimol počas noci vodič a poškodil mu pneumatiku. Na miesto bola privolaná aj polícia. Na ďalší deň pracovníci výtlk zabetónovali.

Rozbitá Devínska cesta
Výtlky na ceste. Foto: Bratislavadeň

Po Devínskej ceste jazdí veľa cyklistov. Problémom je vyblednutý cyklistický chodník nielen na Devínskej ceste, ale i uliciach Kremeľská a Na Hriadkach, čo môže ohroziť cyklistov. Hoci na chodníky v určitých úsekoch upozorňujú dopravné značky, vodiči ich môžu prehliadnuť.

Rozbitá Devínska cesta
Neoznačený cyklistický chodník. Foto: Bratislavadeň

V zlom stave sú taktiež MHD zastávky. Ich okolie je zarastené a neudržiavané. Ak chcú cestujúci nastúpiť na autobus, musia prekročiť nespevnený asfaltový povrch, na ktorom sa objavuje po dažďoch vo výtlkoch aj voda.

Rozbitá Devínska cesta
MHD zastávka Waitov lom. Foto: Bratislavadeň

Opravia sa zastávky či dobuduje chodník

Devínska cesta je v úseku od múzea až po Kremeľskú ulicu v správe bratislavského magistrátu. Hovorkyňa Dagmar Schmucková uviedla, že na tomto úseku momentálne zabezpečujú vyspravenie novovzniknutých výtlkov.

Ulica Na Hriadkach je v správe Devínskej Novej Vsi. Mestskú časť sme požiadali o vyjadrenie k rekonštrukcii, do konca uzávierky sme však odpovede nedostali.

Na Kremeľskej ulici bola naposledy podľa slov Romany Vojtekovej z oddelenia územného plánovania a výstavby na Miestnom úrade Devín realizovaná oprava magistrátom v roku 2018. Išlo o úsek medzi geologickým múzeom a cintorínom.

Vojteková dodala, že v tomto roku je naplánovaná rekonštrukcia zastávok MHD, dobudovanie časti chodníka a priechodu pre chodcov v lokalite pred cintorínom smerom od Devínskej Novej Vsi.

Rozbitá Devínska cesta
Výtlky na ceste. Foto: Bratislavadeň
Rozbitá Devínska cesta
Výtlky na ceste. Foto: Bratislavadeň
Rozbitá Devínska cesta
Výtlky na ceste. Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk