Rozdávajme dobro aj po Vianociach: V zariadeniach sociálnych služieb môžete pomáhať ako dobrovoľník

Dobrovolnictvo pomoc laska.jpg

Vianoce sú obdobie, kedy sa najviac snažíme pomáhať a myslíme na zdravotne či sociálne znevýhodnených ľudí. Pomáhať ale môžeme počas celého roka.

Radi rozdávate radosť a učíte sa stále nové veci? Staňte sa dobrovoľníkom v zariadeniach sociálnych služieb. Takúto pomoc privítajú nie len klienti, ktorých vaša prítomnosť poteší, ale rovnako budú radi aj unavení zamestnanci. Táto práca nie je ľahká a to fyzicky ani psychicky. Ide však o veľmi obohacujúcu a záslužnú vec.

Dobrovoľníctvo si môžete dohodnúť vopred v ktoromkoľvek zariadení a môžete svoj čas venovať konkrétnemu klientovi alebo viacerým klientom v čase. Personál vám tiež poradí, čo je vhodné a aké činnosti môžete vykonávať. Môžete si s klientmi zariadení čítať, hrať spoločenské hry, niečo sa spolu naučiť, ale môžete ísť aj na prechádzku do okolia či absolvovať spolu nákup.

Ak sa vám jeden deň zapáči, môžete túto činnosť vykonávať na pravidelnej báze. V Bratislavskom kraji nájdete 14 zariadení sociálnych služieb v správe samosprávy, stačí si vybrať. Na tejto stránke nájdete zoznam zariadení v správe samosprávy.

Dobrovoľníctvo sa vykonáva bez nároku na finančnú odmenu. Vďaka nemu ale získate okrem skvelého pocitu, aj nové sociálne zručnosti, možnosť podieľať sa na príprave a realizácii zaujímavých aktivít v zariadení sociálnych služieb či zaujímavé referencie do profesionálneho života. Viac sa dozviete na webe kraja tu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk