ROZHODLI STE: Toto je najškaredšia budova Bratislavy

Najškaredšia stavba Bratislavy
Foto: Google maps, gettyimages

Uplynulé 3 dni ste sa mohli zapojiť do našej krátkej ankety, ktorá zisťovala názor Bratislavčanov. Poznáme víťaza v ankete Najškaredšia budova Bratislavy.

Od piatka 14. decembra do pondelka 17. decembra ste sa mohli zapojiť do krátkej ankety Najškaredšia budova Bratislavy. Cieľom ankety bolo zistiť, ktorá budova je podľa názoru Bratislavčanov najväčším tŕňom v oku hlavného mesta.

Za koho ste mohli zahlasovať?

Kandidáti, ktorí figurovali ako možnosti v ankete, mali spoločných niekoľko vecí – išlo o staré, schátrané a opustené budovy, ktorých osud nebol zrovna najšťastnejší a ich blízka budúcnosť, čo s nimi bude, je stále nejasná. Na výber bolo 5 možností:

1. Yosaria Plaza alebo Obchodný dom Ružinov (Ružinov)
2. Hotel Alibaba (Staré Grunty)
3. Domino (Petržalka)
4. Rászochy (Lamač)
5. Premiére (Staré Mesto)

Možnosťou bolo taktiež navrhnúť inú budovu, ktorá nefiguruje v zozname a dopísať ju na našu Facebookovú stránku pod oznam o ankete.

TOP 3 najškaredšie stavby

Rozhodli ste o prvých 3 miestach. Bronzovú medailu, teda tretie miesto, získava stavba s názvom Rázsochy v Lamači (13 %). Striebornú medailu, teda druhé miesto, získava stavba s názvom Domino v Petržalke. Víťazom, teda najškaredšou budovou celej Bratislavy, vyhrala na plnej čiare stavba s názvom Yosaria Plaza alebo Obchodný dom Ružinov (42 %).

Medzi ďalšími budovami, ktoré označili Bratislavčania ako škaredé, napríklad boli: Zelená kocka, premostenie na starej budove Slovenskej národnej galérie, Parlament či ubytovňa Hviezda na Kukučínskej ulici.

Najškaredšia stavba Bratislavy
Zlato získava ako najškaredšia stavba Bratislavy Obchodný dom Ružinov. Foto: BratislavaDeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk