Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autizmus, dieťa
ilustračné: thinkstockphotos.com
11. októbra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Rozhodnite vďaka svojim nákupom o tom, kto dostane finančnú pomoc

Petržalský hypermarket Tesco opäť podporuje projekty s hlbokými myšlienkami. O tom, komu pomôžu, môžu rozhodnúť nakupujúci.

Prvý projekt má názov V krajine pohody a patrí pod organizáciu Autistické centrum Macík, o. z. Cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít výchovy, vzdelávania a voľného času pre ľudí s poruchou autizmu a zdravotne znevýhodnené osoby. Toto autistické centrum sídli na Záporožskej ulici v Petržalke. Vďaka projektu by chceli vybaviť vhodnými komponentami ich multisenzorickú miestnosť. Tie pomáhajú pri podpore, rozvoji a stimulácii všetkých zmyslov. Pre ľudí s autizmom ide o jednu z najradostnejších a najpríjemnejších terapií.

deti, ihrisko
ilustračné: SITA

Druhý projekt je tak isto venovaný ľuďom so zdravotným obmedzením. OZ Nepocučujúcedieta.sk sa zapája do súťaže s názvom Viac zvuku pre nepočujúce deti. Cieľom tohto krásneho projektu je vytvoriť podujatie pre rodiny s nepočujúcimi deťmi. V Bratislave by sa mali konať tri takéto komunitné stretnutia a jedno pre verejnosť.

Na podujatí s názvom Neslýchané deti sa zabavia tie, ktoré počujú, ale aj tie nepočujúce. Počas neho by sa aj zdravé deti mali naučiť hovoriť rukami. Vďaka bubnom, ktoré budú k dispozícii, by sa deti mali naučiť spoznať silu vibrácií a rytmu. Počas podujatia, ktoré by sa malo konať na veľkú noc by mali deti možnosť vytvoriť si ozdôbky a naučiť sa riekanky pomocou posunkovej reči. Záver celého projektu s názvom Počúvaj svet novými zmyslami by sa konal tretiu májovú nedeľu.

Posledný projekt s názvom Vyfarbíme sa má na starosti Materské centrum Budatko. Cieľom tohto projektu je obnova vonkajšieho areálu materskej škôlky na Holíčskej ulici.  Vďaka tomuto projektu by dobrovoľníci vymaľovali plot v okolí tejto škôlky a obrázkami vymaľovali múriky v areáli. Táto zmena by určite potešila nielen deti, ale aj ľudí, ktorí bývajú v okolí.

Nakupujúci môžu rozhodnúť o tom komu pomôžu až do 31. októbra.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X