Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zatvorená škola v Stupave a Pezinku
Foto: ilustračné, Gettyimages
9. februára 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Rozhodnutie o otvorení škôl v pôsobnosti samosprávneho kraja je v rukách riaditeľov

Základné školy v Bratislave, Malackách a Pezinku zostávajú tento týždeň zatvorené.

Rozhodnutie o otvorení stredných škôl v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je v rukách riaditeľov.

Župa intenzívne a operatívne komunikuje so všetkými riaditeľmi škôl a v zmysle aktuálne platných uznesení vlády SR, vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva a rozhodnutí ministerstva školstva, a samozrejme, po zohľadnení stanoviska, resp. odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava o tom, či sa jednotlivé školy otvoria, rozhodnú riaditelia škôl po vyhodnotení aktuálnej situácie,” uviedla riaditeľka odboru školstva, mládeže a športu BSK Jana Zápalová.

Rozhodnú sa individuálne

Bratislavská krajská samospráva je zriaďovateľom 54 stredných škôl, ktoré majú rôzne zameranie a sídlia vo viacerých okresoch kraja.

Nie je preto možné vydať plošné rozhodnutie o otvorení alebo neotvorení všetkých škôl,“ vysvetlila samospráva.

Základné školy v Bratislave sa po dohode magistrátu a mestských častí tento týždeň neotvoria, o otvorení škôl od 15. februára rozhodnú mestské časti individuálne. Materské školy v Bratislave sa otvoria v niektorých mestských častiach už tento týždeň.

Malacké školy

Základné školy v Malackách sa zatiaľ neotvoria, školy v Pezinku zostávajú najbližšie dva týždne tiež zatvorené.

Pezinské školy sa neotvoria ani od stredy 10. februára, ako sme sa pripravovali. Ostanú zatvorené nasledujúce dva týždne podľa odporúčaní hygienika. Zároveň by som chcel odporučiť aj ostatným školám a škôlkam, ktoré nie sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, aby konali rovnakým alebo podobným spôsobom ako mesto Pezinok,“ povedal primátor Pezinka Igor Hianik po zhodnotení víkendového testovania.

Štyri stredné školy

Štyri stredné školy, ktorých zriaďovateľom je BSK, obnovia vyučovanie v prezenčnej forme. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Rozhodli o tom samotní riaditelia po dôkladnom zvážení aktuálnej situácie, výsledkov testovania i záujmu rodičov a žiakov,“ uviedla hovorkyňa.

Pre prezenčnú formu vzdelávania sa rozhodlo Konzervatórium na Tolstého v Bratislave, kde sa budú vyučovať umelecké predmety individuálne.

Víkendové testovanie

Odborné predmety budú v malých skupinách priamo v škole, maximálne v počte päť žiakov plus učiteľ, vyučovať aj v bratislavskej Spojenej škole na Tokajíckej ulici, ako aj SOŠ technickej na Vranovskej v Bratislave.

Po výsledkoch víkendového testovania sa rozhodla svoje brány otvoriť aj Základná škola v Malinove, ktorá je od 1. septembra 2019 organizačnou zložkou Spojenej školy v Malinove. Od budúceho týždňa by k nim mala pribudnúť aj Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium na Teplickej v Bratislave, ktorá by prezenčné vyučovanie chcela spustiť od 15. februára,“ dodala hovorkyňa s tým, že o otvorení uvažuje aj Gymnázium na Tomášikovej v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X