Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hokejisti bega.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Paneuropa Kings
5. júla 2017 ŠportHokej od BratislavaDen.skMarcel Šintaj, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

ROZHOVOR: Kings sa pripravuje na novú sezónu. Bude pokračovať v EUHL?

V októbri tohto roku odštartuje nová sezóna EUHL 2017/2018. Nielen hráči sa v júli pripravujú na ďalšiu sezónu, ale aj manažéri pracujú naplno, aby získali pre svoje tímy tie najlepšie podmienky. Spýtali sme sa manažéra Paneuropa Kings Martina Begu na pár veľmi podstatných organizačných otázok.

Bude KINGS pôsobiť v ďalšej sezóne ligy EUHL? Ak áno, bude to jeho 5. sezóna, chystáte nejaké zmeny?

Momentálne sa vedenie klubu snaží zabezpečiť nasledujúcu sezónu po finančnej stránke. Ako je známe, Paneuropa Kings je čo sa týka financií jeden z najväčších klubov v EUHL. Určite sa naši fanúšikovia o pokračovaní Kings dozvedia čoskoro. S tým bude spojené aj predstavenie noviniek a zmien a veríme, že pozitívnych pre tých, na ktorých nám záleží.

Budete hrať zápasy opäť na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu?

Aktívne komunikujeme so STARZ. Veríme, že dospejeme k dohode a podpíšeme zmluvu aj na nasledujúcu sezónu. Tú minulú bol náš partner a veľmi si to vážime. Veľká vďaka za to patrí pánovi riaditeľovi Vojtkovi.

Chystáte nejaké zmeny v kádri? Alebo kostru mužstva bude tvoriť základ z minulého roku?

Hráči prichádzajú a odchádzajú. Poslednú sezónu sme mali turbulentnú, lebo stálice úspešne doštudovali, ale to pre nás znamenalo hľadať nový káder. Kostru bude tvoriť základ z minulého roku, ale pracujeme na posilnení kádra.

Bude mať nejaký tryout pre nových hráčov kde by sa mohli uchádzať o miesto v mužstve Kings?

Kings je známe tým, že ako prvé mužstvo od svojho začiatku robí každoročne tryout, ktorý sa koná v auguste. Všetky informácie ohľadne možnosti tryoutu budú zverejnené spolu s informáciou, či Kings bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne.

Ostáva trénerská dvojica Juraj Sýkora a Tibor Hauser pri mužstve alebo rokujete aj s inými trénermi?

Rokovanie prebehli. Má ich na starosti môj kolega Ľuboslav Jurinyi. Verím, že nájdeme zhodu a dokážeme Kings opäť dostať na prvé priečky EUHL.

Budeme môcť vidieť v tejto sezóne EUHL nové mužstvá? Rozrástla sa liga aj v ďalších krajinách?

Liga rastie, a to nás teší. S vyšším počtom vznikajú nové náklady pre nás, ale obrovské skúsenosti pre našich chlapcov, čo je pre nás prvoradé. Potvrdený je tím z Maďarska. Mali by pribudnúť dva ďalšie z Brna. Kluby majú podpísať zmluvu s EUHL do konca júla. Vtedy vám budem vedieť povedať presný počet aj mená tímov.

Kde by sa mohli hlásiť záujemcovia o svoju šancu v mužstve Kings?

Na [email protected], ale môžu nám napísať aj cez našu facebookovu stránku.

Môžeme kráľov počas leta stretnúť nejakých akciách v Bratislave?

Ako celok nie, ale jednotlivcov stretnete na rôznych akciách po celom Slovensku. Pevne verím, že sa nám podarí všetko čo najrýchlejšie skompletizovať a tým pádom sa Králi opäť dostanú na výslnie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X