Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Jantárova cesta je roky v žalostnom stave, vyžaduje si komplexnú rekonštrukciu

Jantárova cesta
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

V Petržalke nájdeme komunikácie a chodníky, o ktoré sa mestská časť a mesto s ukážkou pravidelne starajú. Ak by ste sa však prešli do zadnej časti Petržalky, Jantárova cesta v okolí Lidla je pravým opakom.

Výtlky na ceste začínajú už pri MHD zastávke Lúčanka, kde nastupuje na autobusové spoje denne mnoho ľudí. Úpravu by si zaslúžil aj obrubník chodníka.

Jantárova cesta
Foto: Bratislavadeň

Keď sme zamierili ku skeletu Domina, kde sa neďaleko buduje nová električková trať, opäť nás nečakal lepší stav cesty. Po oboch stranách boli hlboké výtlky a zdržiavala sa v nich voda po daždi.

Jantárova cesta
Foto: Bratislavadeň

Hoci bolo vidieť, že praskliny a výtlky už boli v minulosti opravované, pozornosť by sa mala venovať aj zvyšku komunikácie, ako napríklad aj nespevneným bokom cesty.

Po tejto ceste jazdí v lete veľa cyklistov a kolobežkárov a ak zakopnú o jeden z výtlkov, môžu utrpieť vážne zranenia. Výtlky prekážajú nielen vodičom, ale aj rezidentom, ktorí v týchto miestach parkujú popri ceste.

Jantárova cesta
Foto: Bratislavadeň

Jantárova cesta je komunikácia II. triedy a je v správe mesta. Zisťovali sme na bratislavskom magistráte, či sa táto cesta dočká v blízkej dobe rekonštrukcie, no rezidenti a vodiči sa jej tak skoro nedočkajú.

„Podľa potreby na nej zabezpečujeme opravy výtlkov, do času kým dôjde ku kompletnej rekonštrukcii tejto komunikácie,“ uviedla hovorkyňa Dagmar Schmucková.

Jantárova cesta
Foto: archívne, BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk