Rozlúčka s vládnym tupolevom sa uskutoční už v sobotu. Čo sa chystá?

Rozlucka_s_vladnym_tupolevombsk 4.jpg
BSK

Prelet stíhačiek MIG 29, ale aj pravdepodobne jeden z posledných letov vládneho špeciálu TU 154 budú môcť návštevníci vidieť počas tretieho ročníka Leteckého dňa Dubová 2016, ktorého partnerom je aj tento rok Bratislavský samosprávny kraj.

Letecký deň Dubová 2016 sa uskutoční v sobotu 28. mája na športovom letisku Dubová pri Modre. Organizátormi sú Letecký klub Dubová a obec Dubová. Partnerom podujatia je opäť bratislavská župa. Organizátori očakávajú 10-tisíc návštevníkov.

Rozlucka_s_vladnym_tupolevombsk 1.jpg
BSK

Od 9. do 16. hodiny budú môcť návštevníci vidieť atraktívny program a súčasťou dňa budú aj sprievodné podujatia. Ani tento rok nebudú chýbať spoločné letové ukážky vírnikov a vrtuľníka BELL 206, prelet JAK 52. Lákadlom je určite aj spoločná letová ukážka lietadla Delfín a majstra sveta v leteckej akrobacii Zoltána Vereša, ktorý minulý rok zožal obrovský aplauz. Svoje letecké majstrovstvo predvedie aj počas samostatného vystúpenia.

Pripravené sú aj letové ukážky vrtuľníkov MI-17 a BELL 429, letové ukážky skupiny Retro sky team, simulácia vzdušných súbojov a ukážka zásahu a výsadok špeciálnych jednotiek MV SR. Okrem letových zážitkov si môžu návštevníci športového letiska Dubová počas soboty užiť vyhliadkové lety, či vystúpenie hudobnej skupiny Funny Fellows, bližšie sa zoznámiť s leteckou technikou a pripravený je aj program pre deti a mládež.

„Budeme to  prezentovať aj cez našu Krajskú organizáciu cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorá aj vďaka takýmto podujatiam a najmä vďaka spolupráci súkromného sektoru, za minulý rok ako jediná vykázala vyšší počet prenocovaní aj turistov v rámci Bratislavskej župy. Tie čísla hovoria, že keď sa o to staráme, spolupracuje súkromný sektor, samosprávy, spolupracujeme s nadšencami, ktorí nám pomáhajú cestovný ruch a  tieto atraktívne body robiť, tak potom naozaj tie čísla rastú,“ vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk