Rozpočet Starého Mesto bude v budúcom roku viac ako 25 miliónov eur

Stare mesto bratislava hospodarenie miliony slavin ilustracna foto.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Bratislavské Staré Mesto bude na budúci rok hospodáriť s viac ako 25 miliónmi eur. Rozhodli o tom na utorkovom zasadnutí zastupiteľstva staromestskí miestni poslanci.

Najviac peňazí plánuje staromestská samospráva na budúci rok investovať do školstva, kam poputuje viac ako 10 miliónov eur. Podľa mestskej časti totiž len kvalitné a moderné vybavenie škôl spoločne s fundovanými pedagógmi zabezpečia maximálnu efektívnosť vzdelávacieho systému. Z rozpočtu tak prispeje aj na rôzne športové a vzdelávacie krúžky v rámci mimoškolských aktivít.

Značná suma zo staromestského rozpočtu pôjde aj do sociálnej oblasti. Takmer tri milióny investuje mestská časť do sociálnych služieb a viac ako ako milión a pol pôjde na dostavbu zariadenia opatrovateľskej služby.

Na opravy a rekonštrukcie ciest či chodníkov pôjde v roku 2019 z rozpočtu Starého Mesta viac ako milión eur. Peniaze mestská časť vynaloží aj na opravu dlažby v historickej časti mesta či na zabezpečenie bezpečnosti a zjazdnosti komunikácií v zimnom období.

Podľa vedúceho finančného oddelenia na staromestskom miestnom úrade Petra Magáta je rozpočet zostavený v súlade so zákonom číslo 583 z roku 2004 o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a znenia a doplnenia niektorých zákonov. „Rešpektuje platnú klasifikáciu a bol zostavený na základe predikcií, ktoré stanovilo ministerstvo financií,“ uviedol ďalej Magát. Dodal, že rozpočet je zostavený ako prebytkový a najväčšie príjmy do rozpočtu predstavujú daňové príjmy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk