Rozruch na jednej zo stredných škôl v Petržalke: Neznámy páchateľ sa vyhrážal streľbou

Policia bratisalva vyhrazny mail skola alberta einsteina gymnazium.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com , www.facebook.com

Polícia vyzýva verejnosť k opatrnosti a dodržiavaniu pokynov polície. Činnosť páchateľa je predmetom vyšetrovania a bližšie informácie budú poskytnuté po vyhodnotení situácie.

Študenti Gymnázia Alberta Einsteina v Petržalke boli nečakane oslobodení od vyučovania z dôvodu podozrenia na prítomnosť výbušnín a streľby v škole. Informoval o tom portál topky.sk a Polícia SR – Bratislavský kraj.

Škola informovala verejnosť prostredníctvom strohého oznamu. Polícia Bratislavského kraja však nepotvrdila žiadnu streľbu, napriek tomu policajti vykonávajú procesné úkony na škole a preverujú situáciu aj na ďalších školách v súvislosti s prijatým e-mailom.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave informovalo verejnosť s tým, že škola dostala výhražný e-mail, ale na šťastie žiadna streľba na škole nenastala. Vedenie školy spolupracuje s políciou pri riešení situácie a na základe neoverených informácií portálu sa neznámy páchateľ vyhrážal viacerým školám. Údajne mal oznámiť, že zabije niekoho z vedenia školy.

Študenti, ktorí sa vybrali do školy, sú rovno pred školou posielaní naspäť domov z bezpečnostných dôvodov. Polícia vyzýva verejnosť k opatrnosti a dodržiavaniu pokynov polície. Činnosť páchateľa je predmetom vyšetrovania a bližšie informácie budú poskytnuté po vyhodnotení situácie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk