Rozsiahle dopravné obmedzenia od piatkového večera výrazne ovplyvnia premávku v Bratislave

Mlynsk├e nivy.jpg
Zdroj: mesto Bratislava

V Bratislave výrazne ovplyvnia premávku rozsiahle dopravné obmedzenia súvisiace s stavbou rýchlostnej cesty R7 (PPP projekt spolu s diaľnicou D4) a podzemnej komunikácie pre novú autobusovú stanicu na Ulici Mlynské Nivy.

Od piatku 15. februára od 20.00 hod. budú z dôvodu výstavby napojenia R7 na Bajkalskú a Prístavnú ulicu a na diaľnicu D1 uzavreté prejazdy okružnou križovatkou Prievoz pod Prístavným mostom.

Zároveň budú úplne uzavreté zjazdné vetvy D1 v úseku 5,2 až 6 km z Prístavného mosta na Slovnaftskú ulicu a v opačnom smere na Prístavnú, respektíve Slovnaftskú ulicu. Ako informovala Národná diaľničná spoločnosť toto obmedzenie bude do 31. augusta do 24.00 hod. Dotknuté dopravné prúdy budú presmerované na komunikácie Gagarinova či Bajkalská.

Dopravný analytik Jozef Drahovský informoval, že ide o vyvolané obmedzenia v súvislosti s uvedenými stavbami. „Bude uzatvorená doprava na konkrétnych trasách a vodiči si budú musieť nájsť obchádzky. MHD sa tiež prispôsobuje a presunula linky na náhradné trasy. Asi najciteľnejšie bude obmedzenie v smere na Podunajské Biskupice, kde sa aj bez obmedzenia každý deň v poobednej dopravnej špičke tvoria kolóny,“ uviedol vo štvrtok Drahovský.

To, či spoje MHD a obchádzky postačujú sa uvidí po zavedení do praxe

To, či bus pruhy pre verejnú dopravu na Gagarinovej a Bajkalskej ulici, či záchytné parkoviská bez posilnenia spojov budú postačovať, sa podľa odborníka ešte len uvidí. Dá sa to však korigovať podľa potreby. „Keď ľudia zistia, že s MHD sa dostanú do cieľa rýchlejšie a pohodlnejšie a nebudú potrebovať prepravovať náklad, tak sami vymenia auto za MHD,“ predpokladá Drahovský. Dopravné obmedzenia sa týkajú najmä východnej časti Bratislavy. „Odporúčam motoristom už pred štartom si zapnúť on-line navigáciu a podľa nej sa rozhodnúť či ísť MHD, alebo autom a kadiaľ,“ dodal Drahovský.

Koncesionár projektu D4/R7 Zero Bypass Limited (Obchvat Nula) informoval, že vplyv uzávierok na dopravu bol preskúmaný dopravným modelom vypracovaným v súčinnosti so spoločnosťou HB Reavis a v súvislosti uzávierkou Mlynských Nív pre potreby výstavby autobusovej stanice a podzemnej kruhovej križovatky. „Na základe týchto skúmaní boli vybraté obchádzkové trasy, ktoré boli vyhodnotené ako najoptimálnejšie, aby zvládli očakávaný nápor presmerovanej dopravy z priľahlých smerov,“ uviedla vo štvrtok manažérka koncesionára pre vzťahy s verejnosťou Lenka Kubejová.

Koncesionár žiada cestujúcich, ak je to možné, aby v čase uzávierok využili mestskú hromadnú dopravu. „V prípade motoristov by sme chceli všetkých poprosiť o dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, trpezlivosť a ohľaduplnosť pri prejazde obchádzkovými trasami,“ dodala Kubejová. Podrobnejšie informácie o uzavretých úsekoch a obchádzkových trasách sú na tejto stránke, facebookovom profile D4R7 aj na tomto portáli hlavného mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk