Rozsiahly požiar v Podunajských Biskupiciach: Hustý dym je vidieť na desiatky kilometrov

Poziar biskupice hasici policia.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Na mieste požiaru momentálne zasahuje 31 hasičov s ôsmimi kusmi techniky.

  • Aktualizované

V bratislavských Podunajských Biskupiciach v blízkosti Kazanskej ulice v pondelok popoludní vypukol rozsiahly požiar. Hustý dym je viditeľný do vzdialenosti niekoľkých kilometrov, príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Na mieste momentálne zasahuje 31 hasičov s ôsmimi kusmi techniky, bližšie informácie zatiaľ nemôžeme poskytnúť,“ uviedlo pre agentúru SITA operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Ako informuje na sociálnej sieti bratislavská krajská polícia, informáciu o požiari prijali o 15.00 hod. „Podľa doterajších informácii prišlo z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru budovy skladu, pravdepodobne s pneumatikami. Policajti na mieste usmerňujú a riadia premávku, evakuácia okolitých budov doposiaľ nariadená nebola,“ uviedla polícia.

Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, plamene zachvátili dva sklady s pneumatikami, pričom požiar sa rozšíril aj na priľahlú dvojpodlažnú budovu. Na mieste udalosti zasahujú profesionáli zo všetkých bratislavských hasičských staníc a členovia DHZO Most pri Bratislave, Podunajské Biskupice a Ružinov.

Zasahujúci hasiči sa snažia požiar dostať pod kontrolu aj pomocou výškovej techniky. Na miesto udalosti prizvali pracovníkov z Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany, ktorí budú vykonávať merania na kontrolu kvality ovzdušia.

Polícia občanov vyzýva, aby v prípade ak sa nachádzajú v blízkosti miesta požiaru, zvýšili svoju opatrnosť a pozornosť. „Obyvateľov okolitých obytných domov vyzývame, aby si z dôvodu zamedzenia šírenia hustého dymu pozatvárali okná,“ napísal hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom