Rušňovodič zrážke s dievčatami zabrániť nemohol, aj druhé dievča zraneniam podľahlo

Vlak
Foto: ilustračné, www.thinkstock.com

Tragická nehoda, pri ktorej vlak zrazil dve maloleté dievčatá, sa stala v utorok popoludní.

Po utorkovej zrážke vlaku v bratislavskej Devínskej Novej Vsi podľahlo zraneniam aj druhé dievča. Bratislavská krajská polícia o tom informuje v aktualizácii statusu na sociálnej sieti.

Jedna z maloletých osôb utrpela na mieste devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Druhá osoba bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice, kde rozsiahlym zraneniam v stredu podľahla,“ uviedla polícia.

Nedokázal tomu zabrániť

Tragickej nehode už rušňovodič nedokázal zabrániť. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, rušňovodič spozoroval pred železničnou stanicou v oblúku dve osoby ženského pohlavia, ktoré sa nachádzali v priechodovom priereze.

Okamžite použil zvukové výstražné znamenie, ako aj rýchlobrzdu. Napriek tomu zrážke s týmito osobami už nedokázal zabrániť,“ uviedla polícia.

Alkohol vylúčili

Rušňovodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá požitie alkoholických nápojov vylúčila,“ konštatuje polícia s tým, že ďalšie okolnosti prípadu vyšetrujú.

Tragická nehoda, pri ktorej vlak zrazil dve maloleté dievčatá, sa stala v utorok 1. júna popoludní, nad obchodným domom v Devínskej Novej Vsi.

Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom