Ružinov a Nové Mesto začali v súvislosti s hokejovým šampionátom vydávať rezidenčné parkovacie karty

Zimný štadión Ondreja Nepelu
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Foto: Facebook, Bratislava očami Bratislavčana

Bratislavské mestské časti Ružinov a Nové Mesto začali v súvislosti s majstrovstvami sveta v hokeji vydávať rezidenčné parkovacie karty.

V týchto častiach vznikne zóna regulovanej dopravy, do ktorej budú môcť vojsť svojím autom len obyvatelia danej zóny na základe rezidenčnej parkovacej karty. Obmedzenia sú naplánované od 10. do 26. mája. Regulovaná zóna sa nachádza v blízkosti štadióna Ondreja Nepelu a je ohraničená ulicami Vajnorská, Trnavská cesta, Bajkalská, Jégeho a Záhradnícka. Informovali o tom mestské časti Ružinov a Nové Mesto na svojich internetových stránkach. Regulovaná zóna nie je určená pre návštevníkov majstrovstiev. Tí môžu okrem využitia platených parkovísk v blízkosti štadióna využiť aj štyri záchytné parkoviská.

O vydanie rezidenčnej parkovacej karty môžu požiadať osoby, ktoré majú prenajatý byt, a okrem občianskeho preukazu predložia nájomnú zmluvu k bytu, ktorý sa nachádza v zóne. Osoby, ktoré v zóne vlastnia byt, ale nemajú tu trvalý pobyt, predložia list vlastníctva. Občania môžu požiadať o vydanie rezidenčnej karty len osobne na miestnych úradoch. V Novom Meste v podateľni na Junáckej ulici 1, v kancelárii číslo 6 na prízemí a v Ružinove v kancelárii prvého kontaktu na Mierovej 21.

Osoby s trvalým alebo prechodným pobytom rezidenčnú kartu nepotrebujú. Stačí, keď sa preukážu občianskym preukazom, na ktorom má byť uvedené trvalé alebo prechodné bydlisko v zóne. V prípade, že obyvatelia nemajú túto informáciu uvedenú na občianskom preukaze, môžu si vybaviť rezidenčnú kartu.

Autá pri vstupe do zóny bude kontrolovať polícia a vykoná aj ďalšie pravidelné kontroly priamo vo vnútri zóny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk