Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ružinov, oprava ciest
ilustračné: ruzinov.sk
14. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Ružinov aj tento rok opraví cesty a chodníky, hľadá zhotoviteľa

Mestská časť plánuje vymeniť povrch na štyroch cestách, dvoch chodníkoch a jednej križovatke. Vypísala už verejné obstarávanie na dodávateľa prác, predpokladaná hodnota zákazky je 277 000 eur bez DPH.

Ružinov plánuje v tomto roku opraviť povrch cesty na križovatke Mesačnej ulice a Trnavskej cesty. Opraviť chcú aj cestu na Sputnikovej a Čmelíkovej ulici. Kompletná rekonštrukcia čaká aj Kľukatú ulicu, opravovať tam budú úsek pri prievozskom cintoríne. Vymeniť mestská časť nechá aj povrch cesty na Banšelovej ulici. Na oboch uliciach opravia aj chodníky. V časti Kľukatej ulice, od Kaštieľskej po Hríbovú, budú odvodňovať aj uličné vpusty.

„Práve v tejto lokalite sa nám ľudia sťažovali na stojatú vodu po výdatnejších dažďoch. Pri rekonštrukcii časti chodníka na Banšelovej ulici rátame aj s vybudovaním bezbariérových zjazdov,“ priblížil plány mestskej časti starosta Ružinova Dušan Pekár. Cesty a chodníky, ktoré Ružinov plánuje v tomto roku opraviť, vyberali členovia ružinovskej Komisie územného plánovania aj na základe požiadaviek miestnych občanov.

Firmu, ktorá opraví cesty a chodníky, vyberie ružinovská samospráva vo verejnom obstarávaní. Zatiaľ predpokladajú, že opravy by mohli vyjsť na 277 000 eur bez DPH. Starosta Ružinova Pekár však verí, že elektronická aukcia by mohla cenu znížiť a mestskej časti sa podarí z ušetrených peňazí opraviť aj ďalšie úseky.

Okrem spomínaných opráv plánuje mestská časť zrekonštruovať aj chodníky na Ribayovej a Stachanovskej ulici. Zhotoviteľa týchto opráv však vyberie v samostatnom výberovom konaní, doplnila Šebová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X