Ružinov bude ekologickejší: Pozrite sa, aká novinka pribudla v časti Pošeň

Kompostéry na Pošni

Ružinov sa opäť pohol o krok vpred v ekologickom myslení. V časti Pošeň pribudli vďaka aktivite obyvateľov a občianskym združeniam kompostéry.

Kompostovať nemusia len obyvatelia rodinných domov. Dôkazom toho sú 3 nové kompostéry na ružinovskom sídlisku. Na Pošni pribudla novinka zásluhou aktívnych Ružinovčanov, ktorí požiadali o pomoc občianske združenie Žime krajšie a občianske združenie Priatelia Zeme. Kompostéry pribudli medzi ulicami Kostlivého a Babuškovej. Kompostéry majú však obmedzenú kapacitu užívateľov a z tohto dôvodu nie sú verejné, ale súkromné a patria obyvateľom bytovky, ktorí požiadali o pomoc občianske združenia.

Kompostéry na Pošni
Na Pošni pribudli 3 nové kompostéry. Foto: www.facebook.com

Kompostovanie je ekologické. Hodí sa do neho takmer všetko – opadané lístie, konáre, zvyšky potravín či novinový papier. Nemusíte tak využívať popolnice na sídlisku. Do kompostéru nepatria plasty, kovy, odpadové vrecúška z vysávača, kosti či chemicky opracovaný materiál. Osoba, ktorá využíva kompostovanie, dokáže ročne ušetriť až 30 % celkového domáceho bioodpadu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk