Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Prievoz maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
11. marca 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Ružinov bude obstarávať územné plány zón v Prievoze

Mestská časť Ružinov bude obstarávať ďalšie dva územné plány zón. Ide o Prievoz – východ a Prievoz – západ. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

Územný plán zóny Prievoz – východ sa bude zaoberať lokalitou vymedzenou zo severu Gagarinovou ulicou, z východu Osvetovou a Telocvičnou ulicou, zo západu Parkovou a Kaštieľskou ulicou a jeho južnou hranicou bude diaľnica D1. Hranicami územného plánu zóny Prievoz – západ budú zo severu Gagarinova ulica, z východu Kaštieľska a Parková ulica, z juhu diaľnica D1 a zo západu Hraničná ulica.

Po schválení obstarávania územných plánov zón v Prievoze príde na rad aktualizácia uzatvorených zmlúv o dielo so spravovateľom a ich aplikácia na súčasné potreby a požiadavky Ružinova. Potrebný je ku kroku Prieskumy a rozbory aj súhlas hlavného mesta s obstarávaním územných plánov zón v Prievoze, o ktorý bude mestská časť v najbližších dňoch žiadať.

Územné plány zón

„Územné plány zón sú najlepším nástrojom na stanovenie jasných pravidiel v území. Naším zámerom je spodrobniť územný plán Bratislavy a dať budúcej podobe tejto lokality jasné pravidlá. Územné plány zón určia napríklad limity priestorového a funkčného využitia územia, stanovia dopravné a technické vybavenie lokality, ako aj vzťahy k širšiemu okoliu,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Mestská časť pripravuje trinásť územných plánov zón, vrátane dvoch nových v Prievoze. Ružinov chce územnými plánmi zón zaviesť jasné pravidlá regulácie v lokalitách Štrkovecké jazero; Bajkalská, Drieňová; Bajkalská – roh; Ostredky; Zimný prístav; Líščie nivy – Palkovičova; Miletičova trhovisko; Pošeň – sever; Pošeň – juh a Pálenisko-Prístav Bratislava. V prípade schváleného územného plánu zóny Trnávka – stred Ružinov obstaráva Zmeny a doplnky 01.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X