Ružinov chce odkúpiť pozemky pri Štrkoveckom jazere za 600-tisíc eur

Strkovec.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Pozemky pri Štrkovci, ktorých súčasťou je aj Areál hier Radosť, odkúpi mestská časť od štátu.

Ružinov chce za 600-tisíc eur odkúpiť pozemky pri Štrkoveckom jazere, ktorých súčasťou je aj Areál hier Radosť. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Ružinova Martin Chren.

Som naozaj nadšený z toho, že sa nám rokovania s Ministerstvom vnútra SR podarilo po rokoch posunúť ďalej a máme v ruke ponuku na odkúpenie rozsiahlych pozemkov na Štrkovci v prospech mestskej časti,“ uviedol starosta.

Ako dodal, ak miestne zastupiteľstvo v decembri odsúhlasí odkúpenie pozemkov za približne 600-tisíc eur, budúci rok začne Ružinov pripravovať projekt na obnovenie detského ihriska a športového areálu.

Detské ihrisko pri Štrkoveckom jazere je najväčším v Bratislave. „Spolu s našim amfiteátrom a športoviskami patria medzi najvýznamnejšie a najväčšie oddychové zóny v našom meste,“ poznamenal Chren a dodal, že ho mrzí, ako posledné desaťročie chátrajú.

Postupné rušenie mnohých atrakcií a takmer žiadne investície majú svoj jediný dôvod – zatiaľ čo stavby patria nám, pozemky pod nimi patria štátu. Preto Ružinov nemohol investovať ani euro do tohto priestoru, ani budovať nové atrakcie,“ vysvetlil starosta.

Keďže štát podľa zákona nemôže odovzdať pozemky zadarmo, odpredá ich za najvýhodnejšiu možnú cenu – 10 percent znaleckej hodnoty. Podmienkou je, že pozemky budú musieť aj naďalej slúžiť verejnoprospešnému účelu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk