Ružinov bude hospodáriť s rozpočtom viac ako 29 miliónov eur

Ružinov, ihrisko, Páričkova ulica
ilustračné: ruzinov.sk

Mestská časť bude v roku 2016 hospodáriť s rozpočtom 29 134 060 eur. Na včerajšom rokovaní miestneho zastupiteľstva to schválili ružinovskí poslanci. Rozpočet mestská časť zostavila ako konzervatívny. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Miroslava Plesníková.

Ružinov chce v budúcom roku pokračovať v opravách miestnych ciest a chodníkov, v rozpočte na to poslanci vyčlenili 400-tisíc eur. Rekonštruovať chcú aj detské ihriská, na ktoré má ísť v budúcom roku 85-tisíc eur z miestnej kasy.

Peniaze mestská časť plánuje investovať aj do vybudovania bezbariérového vstupu do Ružinovského domova seniorov na Sklenárovej ulici a do rekonštrukcie lôžkového oddelenia Domova dôchodcov na Pažítkovej ulici.

Ružinovský úrad plánuje v budúcom roku zriadiť aj výdajňu potravín pre sociálne odkázaných občanov. Opraviť chcú strechy a elektroinštalácie v niektorých miestnych základných školách, upraviť mestská časť plánuje aj parkovacie miesta na Stodolovej ulici. „S pomocou zapojenia dotácie od štátu má pribudnúť multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ Medzilaborecká,“ doplnil priority mestskej časti starosta Ružinova Dušan Pekár.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk