Ružinov kúpi do svojho vlastníctva starú radnicu v Prievoze, chce ju zrekonštruovať

Obecna radnica dr. patrik guldan staraba.jpg

Na stredajšom brífingu to novinárom oznámil starosta Ružinova Dušan Pekár s tým, že mestská časť už na kúpu vyčlenila 400-tisíc eur zo svojho rozpočtu.

„Na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré bude koncom septembra, ešte musia ružinovskí poslanci schváliť kúpno-predajnú zmluvu,“ uviedol ďalej Pekár. Dodal, že jeho zámerom je tiež vyhlásenie prievozskej radnice za národnú kultúrnu pamiatku.

Mestská časť plánuje z objektu starej radnice urobiť kultúrny stánok, budú v nej sobášna sieň, ako aj reprezentačné a výstavné priestory. Podľa starostu to bude však až po tom, ako objekt zrekonštruujú. „Do nehnuteľnosti z jednej strany zateká a steny plesnivejú. Každým dňom tak objekt viac chátra,“ vysvetlil Pekár.

Budova bývalej radnice Prievoz sa nachádza na Radničnom námestí v Ružinove. Postavili ju v roku 1932. Jej architektmi boli Augustín Danielis a Christian Ludwig. Je to jediná stavba na území dnešnej Bratislavy, ktorá bola projektovaná ako radnica a postavená je vo funkcionalistickom slohu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk