Ružinov má k dispozícií viac ako 44 milionov eur na hospodárenie v tomto kalendárnom roku

Domov dochodcov peniaze ruzinov mapy gettyimages.jpg
Zdroj: gettyimages, maps.google.com

Rozhodli o tom na zasadnutí miestneho zastupiteľstva ružinovskí poslanci. Celkový rozpočet Ružinovu na rok 2019 je zostavený ako vyrovnaný.

Podľa starostu Ružinova Martina Chrena sú významnými položkami v tohtoročnom rozpočte, kde sa navýšili peniaze, aj budovanie bezbariérovosti a investovanie do verejnej zelene. „Rozpočet je stabilizačný a smeruje k prioritám nového poslaneckého zboru a nového starostu,“ uviedol Chren. Ako pripomenul, mestskej časti sa podarilo odštartovať tiež veľa rozvojových projektov a čaká ju aj zavedenie rezidenčného parkovania.

Ružinovská samospráva počíta v roku 2019 s najväčšími investíciami do oblasti školstva a vzdelávania. Viac ako 20 miliónov eur tak pôjde na údržbu a opravy materských a základných škôl, ako aj na zvýšenie platov pedagogických a nepedagogických zamestnancov. Značná časť peňazí z rozpočtu pôjde tiež do sociálnej oblasti, a to viac ako päť miliónov eur.

Mestská časť investuje napríklad do Ružinovského domu seniorov či do Domovu dôchodcov. Mestská časť plánuje v tomto roku aj ďalšie rekonštrukcie komunikácií, či už chodníkov alebo ciest, ako aj cyklotrás, kam poputuje viac ako 1,3 milióna eur. Jednou z väčších investícií bude aj kúpa radnice v Prievoze do vlastníctva mestskej časti, ktorá bude samosprávu stáť 400-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk